Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtásért 30 000 Ft...

Gyorshajtásért 30 000 Ft közigazgatási bírsággal sújtottak. Van rá mód, hogy megússzam a kifizetését?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs. legalábbis nekem sose volt
2011. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Van. Ha szirénázó mentőben, vagy rendőrautóban ültél. Ha nem, akkor inkább fizesd ki.


Egyébként ez a LEGALACSONYABB gyorshajtási bírság, inkább örülj, hogy ennyivel megúsztad. Fizethettél volna 300ezret is.


Ja, és hát nem kell gyorsan hajtani. A szabályok NEM azért vannak, hogy legyen mit megszegni.


Pedro

2011. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a jogszabályban kiadott táblázat szerinti gyorshajtás esetén kiszabott Közig. Bírságnál, nincs mérlegelési (enyhítési) lehetőség, adók módjára behajtható(andó) tétel....

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És mi van, ha nem fizetem ki? Milyen következményei vannak? Tudom, adók módjára behajtható. Ott lehet valamit trükközni?

2011. aug. 5. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:

NEM NEM lehet.

Ismétlem: NEM!!!


Azért ilyen magasak a tételek és azért veszik ennyire szigorúan mert tele van az ország ilyen faxokkal akik állandóan a trükközgetéseken gondolkodnak...

2011. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudsz. Az adóhatóság eléggé következetes. Rád terhelik, behajtják, letiltják, foglalnak, stb. Ráadásul a behajtó cég költségeit is neked kell fizetned és hidd el, az lesz a nagyobb tétel. Szóval jobban jársz, ha szép csendesen kifizeted.


Pedro

2011. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell fizetned, de kérhetsz részletfizetési kedvezményt!

Nekem jelenleg két ilyen ügyem is van, az egyiket (30000-es gyorshajtás) már fizetem is havi 10000 Ft-jával, a másik még elbírálás alatt van, de gondolom azt is megadják!

:)

Kitöltöd az alábbi kérelmet, az indoklásba beírsz valamit (pl. nehéz anyagi helyzet) nem kell semmi komoly dolog örülnek ha fizetsz! Rányalsz 2200 Ft okmánybélyeget, és elküldöd Szombathelyre (szigorúan a jogerőre emelkedést követően). Aztán vársz kb. egy hónapot, és megkapod a csekkeket.

[link]

2011. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs, de nézd a jobbik oldalát: most van egy fényképed a kocsiról. Örök emlék! :D


Amúgy meg nem kell itt trágárkodni meg kioktatni. 15 km/h-tól már 30 ezer a bírság, és azért valljuk be, ez nem mindig túl igazságos. Nyilván én vagyok a legveszélyesebb ember, mert 90 helyet 105-tel mentem. Ne nevettessetek már!

Az is nagyon kedves, hogy a Balaton partján milyen váratlan helyzetekben tudják kirakni a 90-es úton a 60-as táblát, meg alatta a feliratot, hogy "radar kontroll".

Szóval azért ez a gyorshajtás is nagyrészt csak szarrágás.

2011. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó része ezeknek a bírságoknak csak szívtás. Ja, és a legolcsóbb befizetni, mert a késedelmi díjat meg egyéb eljárási díjakat is rádterhelik, utána meg jön a APEH, és behajtja.
2011. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért érdeklődöm, mert volt már olyan, hogy szabálysértési bírságot, amit már ráadásul a bíróság is jogerősen helybenhagyott, nem hajtottak be rajtam, egyszerűen elaludt az ügy. Ezért vagyok kíváncsi az eljárás menetére, hátha van valami lehetőség, amit csak kevesen vettek észre.
2011. aug. 7. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!