Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 25cm3 1.2 LE motor (ami...

25cm3 1.2 LE motor (ami gyárilag röpsúly nélküli) röpsulyossá alakítása?

Figyelt kérdés

Egy elektromos rollerből szeretnék benzinest készíteni!

A benzinmotort a neten használtan szeretném megvenni, de sehol se találok röpsúlyosat. Ezért kinéztem ezt a kis 25cm3 1,2 loerős motort röpsúly nélkül!

Ha veszek egy sima egyszerű röpsúlyt, ami nem kimondottan ehhez a motorhoz gyártották, akkor azt valamely modon működésre tudom bírni? Vagy esetleg más modon megtudnám oldani, hogy legyen üresjárata a motornak?


Erröl a motorrol van szó: [link]


Köszönöm


2011. aug. 11. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a motor gyárilag röpsúlyos.

A kérdésedből ítélve nem igazán tudod, hogy hogy működik.

Erre a legjobb a hozzávaló röpsúly, de akkor még csak a kuplung van megoldva még ott van a hajtás módja, áttétek..


[link] valahogy így néz ki és ehhez még kell egy "dob" amire a fordulat emelésekor ráfeszül és elkezd hajtani

2011. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gyárilag röpsúlyos??? Akkor én miért nem látom a röpsúlyt? Vagy a külső lyuk az nem a felfogatáshoz kell, a középső kettő meg a tengely végződése?

Igen még csak most találkoztam először ezzel a röpsúly kifejezéssel, mivel eddig csak elektronikában utaztam valamennyire!


Szóval ez a motor jó lehet az én elképzeléseimnek?


Köszönöm!

2011. aug. 11. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Elnezest kerek hogy igy tudatlanul idallitok, de leirjatok mi a szerepe a ropsulynak???
2011. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy megneztem a linket megertettem, hogy a kuplung az es hogy hogyan mukodik...:)
2011. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A külső 4 lyuk azzal lehetett felfogatva a szárra a középső kettő meg a kuplunghoz tartozhat.

Igen akár jó is lehet számodra. De mint látod nincs rajta a röpsúlyos tengelykapcsoló (kuplung) rész, ami nélkül nem ér semmit hisz nem szüntethető meg a hajtás.


Először próbálj valahol kuplungot szerválni hozzá.

Melyik megyéből írsz?

2011. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aha köszi!

Szerintem egyszerűbb ha inkább keresek egy gyárilag röpsúly kuplungos motort!


Pest megye, Budapesttől 20km-re!

2011. aug. 13. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen jobban jársz. Ez is röpsúlyos gyárilag csak nincs rajta mert levették róla.
2011. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!