Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van-e még sorstársam, akit...

Van-e még sorstársam, akit mélységesen felháborít, az hogy az autópályára feltévedést egy kalap alá veszik a szándékos bliccelőkkel?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jó hát ez olyan hogy véletlen elaludtam a vonaton és továbbmentem mint amennyi távra a jegyem szólt...bizonyítsd...
2009. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
de egyébként anyum valahogy múltkor megúszta,mesélte hogy, de már nem emlékszem. a lényeg hogy csak 1 pici szakaszon ment fel az aut.pályára,de amint rájött hogy nincs jegye(mindig szokott venni,kivétel akkor) letért...végülis ez is ilyesmi...1.válaszoló
2009. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ja és mikor legközelebb vette a matricát, kétségbeesetten kérdezte a benzinkútnál hogy most mi lesz és mondták neki hogy nyugi,ilyen előfordul,nem veszik olyan szigorúan..vszeg szerencsénk volt,nem küldtek csekket..még mindig 1.voltam
2009. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Tapasztalatból tudom, hogy azért elég nehéz, még itt Magyarországon is csak úgy feltévedni az autópájára.

Ugyan is a felhajtók előtt, több előrejelzéssel és figyelmeztetéssel találkozik az aki megfelelő figyelemmel... (az előrejelző táblák utasításait figyelembe véve) vezet, mire az autópája felhajtóhoz ér.

2009. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha az autópálya kezelője egy valakinek is elhinné azt, hogy ő csak feltévedt az autópályára, akkor mindenki erre hivatkozna utána. Az is, aki szándékosan bliccel. De tényleg elég durván ki van táblázva hogy Matrica/Vignette... Ha azt a táblát nem veszi valaki észre, akkor hogy lát meg egy Stop táblát? Vagy egy sebességkorlátozót? "Bocs, nem vagyok errefelé ismerős, és nem tudtam, hogy itt nem 130, hanem 30"?
2009. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát könnyü rátévedni az aut´´opályára, már én is jártam úgy hogy az M0-rol akartam az M1-es budapest felé menö részére rámenni de véltlenül a györfelé mentem rá és onnantol már fizetös, a köv lehajtónál lementem és szerencsémre nem volt se ellenörzés se kamera, és megúsztam. Ilyenkor ha egyböl vesz valaki matricát azt hiszem az egész napra szól.
2009. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer Szerbiából jöttünk, és ott ugye a határ után közvetlenül ingyenes. Igen ám, de mi eltévesztettük a kijáratot, mert a GPS úgy volt beállítva, hogy végig autópályán menjünk, mire viszont erre rádöbbentünk, már jópár km-t mentünk a fizetős szakaszon, aztán a legelső lejárónál letértünk. Szerencsére a bünti elmaradt.
2009. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aki gyakran jár autópályán az nyilván előbb észreveszi, de mire én észrevettem nem volt lehajtási lehetőség.Velünk is az Mo és az M1- nél történt,maga a tény is bosszantó szerencsére Biatorbágy után van egy benzinkút ahol hamar vissza lehet fordulni( időre vittük Törökbálintra vizsgálatra az unokákat).A vizsgálati lapon rajta van a hely az időpont, de ennek a birtokában sem fizethetem meg utólag a díjat.Sajnos érzékelem hogy olyan világot élünk ahol a becsület nem érték, de ha fotóznak fotózzák a lejövetelt is.
2009. ápr. 16. 15:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kéne valami más rendszert kitalálni. Azért nem mindenhol egyértelmű a kitáblázás meg a lehajtási lehetőség, és aki nem jártas egy adott útszakaszon, és nincs GPS nála, az kerülhet ilyen problémába. Valami olyasmit is lehetne, mint a percdíjas neteknél, figyelik és regisztrálják, mikor-hol mész fel, és mikor-hol jössz le, és utólag kiküldik róla a számlát használat-arányosan. És csak az venné előre (kedvezményes korlátlan előfizetést), aki gyakran jár autópályán (cégeknek is lehetne külön). Csak nem tudom, technikailag hogyan lehetne kivitelezhető. Autótulajdonosonként regisztrálnák az embereket, amint vesz valaki egy autót, meg ha eladja, akkor átkerül a másik nevére, stb. (Ezzel még az is megoldható lenne, hogy ha valakinek ellopják a kocsiját, és bejelenti, akkor ha autópályára mennek a kocsival, könnyebben találnák meg...)


No, minden esetre ez csak egy elmélet, egyszer hátha bevezeti valaki, én támogatnék egy ilyen rendszert, a mostani sehogy nem jó, sok a hibalehetőség.

2009. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

mi múltkor este 8kor vettünk matricát, és a benzinkutas másnaptól adta.. persze erre senki sem kérte! aztán pár hétre jött a büntetés hogy matrica nélkül mentünk aznap. Mondtunk mi bármit, pedig tényleg úgy tudtuk hogy x ideig érvényes és nem 1 nappal tovább. Nyilván ha tudtuk volna hogy 1 nappal tovább érvényes akkor tovább maradunk rokonoknál is. De semmi. aztán levelezhetsz velük, de ha nem fizeted ki a 15.000-et akkor fizetheted a 60.000-et...

u.i.: a bliccelők enyhébb büntetést kapnak :)

2009. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!