Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » RUTIN: 9 óra elég egy totál...

RUTIN: 9 óra elég egy totál kezdőnek megtanulni az alapokat?

Figyelt kérdés

Tegnap sikerült a kresz vizsgám és holnap már kezdem is a vezetést. Tegnap ültem először a volánnál, apukám megmutatta, hogyan kell beindítani, gurultam vele kicsit az udvaron párat, 2x kanyarodtam vele (mindkétszer segítenie kellett:D) és tolattam is 2x.

Nagyon nehéz volt, féltem, mert ugye nincsenek pedálok az anyós ülés felöl:D Lehet, hogy ma még tud egy kicsit tanítani apu, de szerintem a 9 óra hivatalos oktatáson kívűl még szükségem lesz pár óra gyakorlásra. Nem tudom elképzelni, hogy 9 óra után én már el tudjam végezni a feladatokat.

Én azon vagyok, hogy minél hamarabb meglegyen, és akár minden nap vezethessek 1-2 órát. Majd holnap tudom megbeszélni az oktatóval, hogy tud e minden nap vállalni, de ha minden nap tud vállalni 2 órát, akkor gyorsan meglesz a 9 óra. Így max egy hét és megvan, de félek, hogy ez kevés lesz.

Megvettem az autóvezetők tankönyvét a kreszhez, abban van műszaki rész is. A rutinhoz az egészet kell tudnom, vagy elég csak ez az összeszedett tananyag?

[link]

valamint a feladatok:

1. elindulás - haladás - célmegállás

2. elindulás - gyorsítás - megállás intenzív fékezéssel

3. hátramenet legalább 20 méter hosszú egyenes szakaszon

4. szlalom menet előre - megközelítés

5. megállás - elindulás emelkedőn

6. megfordulás útkereszteződésben hátramenettel

7. beállás kapubejáróba hátramenetben balra - kiállás

8. beállás kapubejáróba előremenetben jobbra - kiállás

9. megfordulás hátramenet közbeiktatásával


Ezen kívűl kell még tudni valamit?


2011. aug. 24. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen ennyi feladat van.

Elméleten az autót kell leellenőrizni, vannak kötelező feladatok mint a világítás, holt játék, gumik, fékek.

Meg persze húzni kell egy plusz feladatot, ami lehet bármi, pl olajszint ellenőrzés, fékfolyadék ellenőrzés, ablaktörlő stb, szóval bármi lehet a kötelező.


Gyakorlatin szintén van 5feladat, az első 4amit írtál kötelező, és van amit húzol, én az emelkedőt húztam, az volt pont a kedvencem. :)


Amúgy ha előtte soha nem vezettél még autót, akkor szerintem kevés lesz a 9óra, inkább fizess még pár órát az oktatónak, úgy biztosabban átmész, és ugye biztos h nem pótvizsgára kell fizetned. Ártani nem árt, csak használ. :)

A lényeg pedig h ne siettesd, szépen fokozatosan lépésről lépésre csináld, úgy nem lesz gond. Ha csak sietteted, akkor nem fog menni.

2011. aug. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9 óra az nem csak 9 kör... Elég lehet, mert nekem is elég volt, úgy, hogy kb akkor ültem volánnál életemben másodszor, és elsőre átmentem.
2011. aug. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, kedves második, bíztató, hogy elképzelhetően elég lehet a 9 óra. Holnap óra után már talán jobban meg tudom becsülni a képességeimet. De inkább becsüljem alá magam, mint fölé, és akkor max kellemesen csalódok:D

Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 24. 09:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is elég volt a 9 óra. a műszakit nagyon átolvastam, mert rutin órán mindig kifelejtettem valamit.

most kedden volt a vizsgám, hétfőn még gyakoroltunk, de a hülye hátratbeállás nem ment, erre vizsgán az izgulás miatt, nem kiválasztottam :DDDD de sikeresen megcsináltam elsőre. én voltam az első az nap, akit vizsgáztatott, korán is volt, szerintem Te is kérd, hogy korán vizsgázz, akkor elvileg könnyebb, még nyugodtabb a vizsgabiztos.

Annyi hibám volt, hogy kicsit gyorsan tolattam, meg a célmegállásnál, mikor újra elindultunk kicsit padkáztam :D de nem érdekelte, vagy nem is számít lehet az már hibának.

sok sikert neked :)

2011. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!