Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha véletlenül nem mentem le a...

Ha véletlenül nem mentem le a fizetős autópályáról, mennyi büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Eltévesztettem a lehajtót,nem volt matricám.A következő lehajtónál ki is hajtottam.Mire számítsak?
2011. aug. 26. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ma történt, és még ma veszel matricát, akkor nem lesz bünti.
2011. aug. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
15.000, ha 30 napon belül befizeted. ha ne, 70.000. az ilyen meg, hogy még ma vegyél matricát, csak parasztvakítás. ha az adott időpontban rendszám alapján nem volt érvényes matricád, ugrott a mutatvány.
2011. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Utólag NEM lehet matricát venni. Mire hazaérsz már vár a büntetés. Na jó, nem szó szerint. Nagyon hamar meg fog érkezni, és minden részletezve lesz rajta.
2011. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első két válaszoló hülyeséget írt ésvagy pontatlan volt, de az ilyesminek jobb ha magad nézel utána, ne abból indulj ki, hogy más mit mond, mert forrás nélkül bárki tud hülyeségeket beszélni.

13.750 Ft a büntetés ha d1 kategóriában vagy - 3,5 tonnánál kisebb össztömegű jármű, feltételezem, ez voltál - és ha 15!!!!!! napon belül nem fizetsz, akkor 68.750 ez a tétel.

www.autopalya.hu - itt részletesen is megtalálod.

68.750

2011. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. aug. 26. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:
17:23-as írja jól
2011. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az is megoldás, ha még aznap utána veszed meg a matricát. Volt úgy, hogy akkor jutott eszmbe, amikor már megálltam a ház előtt, elugrottam az itteni mol kútra, megvettem a matricát és kész. ( megjegyzem tőlem 70km az M30). Ez kétszer fordult elő az éven, és egyszer semmi bünti. Ugyanezt megjátszottuk már kamionnal is, a lényeg ha aznapra van érvényes matricád akkor az autópálya kezelő nem büntet meg.

Másfelől, ha pl felmegy valaki matrica nélkül az M3ra Pesten, és mondjuk a geleji shellen megveszi a matricát(és még nincs dátumváltás), akkor van matricája is meg büntije is ? Kicsit vicces lenne.

2011. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"egyszer sem volt bünti"- akart lenni :)
2011. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mostmár tényleg kíváncsi vagyok erre az utólagos vásárlásra! Amikor én kaptam csekket percre pontosan le volt írva, hogy mikor volt az ellenőrzés és nekem nem volt pálya matricám. Ha késöbb veszem meg akkor előtte tényleg nem volt matricám. Akkor most hogy is van ez?????????
2011. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én kaptam csekket, ott is le volt irva dátum, óra perc, pontosan hol stb. Mi ezt az utólagos vásárlást elég sokszor eljátszottuk és mindig bejött. ( elég szar lett volna kifzetni D4re a ~70 000res büntit ).
2011. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!