Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy van most ez a szabály...

Hogy van most ez a szabály gyorshajtásnál?

Figyelt kérdés
Az történt hogy augusztus 10-én gyorsan hajtottam ezért ma küldték ki a 30 000-es csekket és 30 napom van rá hogy befizessem. De semmilyen értesítést nem kaptam előtte pedig elvileg kellett volna. Vagy már így felgyorsították ezt az eljárást? Nincs jogom fellebezni amiért nem kaptam értesítést?
2011. aug. 29. 13:31
 1/4 anonim válasza:
100%
Párom sem kapott értesítést.Csak csekket.30ezer mert 50 helyett 60nal ment.Bekell fizetni sajna, nincs helye fellebezésnek.
2011. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Amíg nem bizonyítják fotóval, hogy ott és akkor túllépted a megengedett legnagyobb sebességhatárt, nem kötelezhetnek fizetésre! Nekik kötelességük küldeni postai úton egy értesítőt, amiben benne foglaltatik az elkövetés helye, pontos ideje, valamint a levél tetején feltüntetett [link] internetes weboldal. Ide pedig kell kapnod egy határozatazonosítót. Miután ennek fejében beírtad a rendszámodat is éa láttad az egyértelmü fényképet, tehát megtörtént a bizonyítás, csak utána kell befizetned a bírságot!
2011. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"mert 50 helyett 60nal ment" - valami nem stimmel. Hatályos szabályok szerint 50 helyett 65-tel kell menni ahhoz, hogy valaki csekket kapjon.


Amúgy a csekk mellé levél is jár, abban van határozat, valamint egy link+jelszó, amivel meg lehet nézni a helyszínen készült bizonyítékokat, ami alapján a határozat született. Ezt határidőn belül meg is lehet támadni, amit egy közvetlen kollégám meg is tett, mert a képeken egyszerűen nem az ő autója volt. De még csak nem is az a típus, csak a gyártó volt azonos, meg néhány karakter a rendszámból. (Rosszul olvasható volt.)


Ha nem kaptál a csekk mellé levelet, reklamáld meg!

[link] - itt vannak linkek, +leírások a teendőkről.


Az eljárás valóban leegyszerűsödött és felgyorsult, mivel a tulajdonost vonják felelősségre, ezért már nem kell előre nyilatkozni, hogy ki vezette az autót az adott időpontban. Ha nem a tulajdonos, akkor nyilatkozatot kell kérni az illetőtől, vagy fizetni helyette. (Nekem olyan esetem volt, hogy a szerelő ugrott ki a városba a kocsimmal. Csodálkoztam is nagyot, mikor a levelet megkaptam, de kifizette.)

2011. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Küldték a csekket és vele együtt a netes azonosítót. Az én kocsim van a képen:/ :D
2011. aug. 29. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!