Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor dönt a job bkéz szabály...

Mikor dönt a job bkéz szabály és mikor a kanyarodási szabály?

Figyelt kérdés
pár nap múlva vizsgázom kreszből,de addig nem megyek el amíg ezt meg nem értem?A három pontos kérdéseket mindig elbukom,mert én azt gondolnám hogy jobb kéz szabály a program meg úgy hogy kanyarodási.Persze ugyanez fordítva,kezdek tőle megbolondulni,már nincs is kedvem az egészhez.
2010. nov. 5. 14:05
 1/3 anonim válasza:

Ha egyenrangú útkereszteződésbe érsz és nincs lámpa, rendőr, vagy ha ki van kapcsolva a lámpa( tehát sárgán villog) akkor van jobb kéz szabály.

Ha ebben a kereszteződésben te állsz és szembe áll veled egy autó és te jobbra ő pedig balra akar kanyarodni (tehát mindketten egy irányba haladnátok tovább) Akkor érvényes a kanyarodási szabály.

Remélem érthető voltam!?

2010. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogyan leírták.

Kiegészíteném, hogy tutira értsd:


Ha egymással szemben álltok és mindketten ugyanarra szeretnétek menni, akkor a kanyarodási szabály értelmében az az első, aki kisebb ívben kanyarosik.


Sok sikert a vizsgádhoz!

2010. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tőled jobbra vagy balra van autó akkor jobbkéz szabály. Ha szemben van, vagyis nem jobbra vagy balra akkor kanyarodási.
2010. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!