Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 80 ccm-es motort milyen...

80 ccm-es motort milyen papírral lehet 50 ccm-esre "minősíteni? "

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ha veszek egy 80 ccm-es motort, 50-es papírral, akkor az milyen papír kell legyen? Sima adásvételi elég, vagy bolti-kereskedő által kiállított "hivatalos" bizonylat kell? Magánkézből vennék 80 ccm-es mocit, elég-e a rendőrnek az adásvételi? B-s jogsim van, és nem akarok A-ra pénzt adni, mert csak néha gurulnék egyet pecázni, stb.
2011. szept. 1. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
adasveteli igen, de kothetsz az egyik haveroddal egy adasvetelit amin veszel bele 50 es hengert es kesz
2011. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azzal ugye tisztában vagy, hogy az első ütközésnél, koccanásnál, vagy olyan esetnél ahol rendőrt kell hívni, esetleg megállít és megnézi a motort, akkor kiderülhet, hogy jogsi nélkül vezetsz, ráadásul adót is csalsz? Priusszal nehezen vesznek ám fel felsőoktatásba.
2011. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

az előttem szóló nagyon nincs tisztába mi is helyzet, ha belerongyolsz egy autóba hátulról akkor kitöltesz egy betétlapot amin elismered hogy te voltál a hibás a biztositó meg fizet, hiszen hivatalosan egy 50es gép húzott meg.

ja és ha le is bukik priusza biztos nem lesz, hiszen ez csak szabálysértés nem bűncselekmény.

2011. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az adócsalás szerinted nem bűncselekmény? ....
2011. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát kb évi 10 000 ft adó elcsalása nemépen...
2011. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hsz-eket, de:

- 50 évesen nem akarok többet tanulni:)

- előfordulhat többféle baleset, de éppen ezért kérdezem, hogy aki 80 ccm-es motorral szaladgál - és előtte a felsőoktatás lehetősége :) - annak csak sm jogsija van. Tehát a mocinak is "sm"-nek kell lenni, legalább papíron.

De ha elég egy adásvételi, a motoron meg nem lelhető fel a ccm adattábla - valami oknál fogva - akkor a rendőr nem sokat tud tenni a helyszínen. Amúgy meg inkább offroad-ra akarnám használni, ahova aszfalton jutok el.

THX!

2011. szept. 1. 20:32
 7/12 anonim ***** válasza:

tibor95-ne:


80-as gép 50-es papírral. Ez véletlenül sem okirat hamisítás? Mintha az bűncselekmény lenne... De nem tudom, te vagy a hozzáértő. Szerinted?


kérdezőnek:


Nem tehet semmit a rendőr? Csak lefoglalja a gépet és elküldi műszaki szakértőztetni. Kb. fél millába fog fájni, mire a végére érsz.

2011. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, és még tibor95-nek:


Betétlapot töltesz? És ha a kocsi gazdája hív rendőrt? :O


Azért gondolkozz el rajta, ki nincs tisztában a dolgokkal!;)

2011. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Rendőrnek tanulok, így viszonylag közel állok a témához.

1. bűncselekmény, okmányhamisítás.

2. Azt, hogy mennyi adót csalsz egy évben, legyen az 2000, 10000 vagy 5 millió, lényegtelen, ha elkapnak érte, akkor a gatyád is rá megy.

3. nem megfelelő kategóriájú gépjárművet vezetsz a jogsiddal, ezért is megbüntethetnek

4. ha lebuksz, akkor nem csak büntetést kaphatsz, de megszabott ideig elvehetik a jogsid

5. büntetés + jogsi elvétele, és szigorú rendőrök azt is megmondhatják, hogy X évig le se teheted másik kategóriára.


személyes: én is így voltam 14 évesen, inkább letettem a jogsit 50-esre, mert úgy voltam vele, hogy amennyiért megbüntethetnek, annyiért már le is tehetem.

(csak nekem 50-esem is volt)

2011. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne, ha a kérdező egy 50ccm-es motort venne, és nem kellene SEMMI miatt aggódnia.

Egy olyan kis régi babettát vagy simsont már potom pénzért meg lehet kapni, amire a kérdező használná.

2011. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!