Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? forgalmi...

Hogyan tovább? forgalmi vizsga bővebben lent.

Figyelt kérdés

2jára buktam meg forgalmin. elvileg "elsőbbség elmulasztása"miatt.A szituáció a következő volt:


Egy főútról kanyarodtam egy mellékútra(azaz csak kellett volna).Elsőbbségadás jelző tábla volt,MEGÁLLTAM! Balra tőlem forgalomtól elzárt terület volt DIREKT néztem oda is hogy a vizsgabiztos ne kössön bele semmibe.Utána néztem jobbra is,NEM JÖTT SEMMI! Erre én elindultam volna mire az oktató belefékezett mert jobbról felbukkant 1 fekete honda....és h nem adtam elsőbbséget.azt megsúgnám h a jobbra nézés és a elindulás között kb 1-2 mp telt el...Inkább nem kommentálom,csak az bosszant hogy ez volt a 2ik most megyek majd szeptemberben 3jára...Tudom nem voltatok ott de sztetek ezalapján jogos volt a buka

tatás?Attól tartok hogy 5jére se sikerül,és nem lesz jogsim:(én már azon se csodálkoznék.Megint 30 ezer ft 15 a vizsgadíj 15 meg az 5 óra.ELEGEM VAN!!!! Ti hanyadjára mentetek át forgalmin? esetleg valami tanács? azt megköszönném...


2011. szept. 12. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha főútról kanyarodtál mellékútra, akkor milyen elsőbbségadási kötelezettséged volt és kivel szemben?

Kicsit zavarosnak tűnik, lehet nem véletlen az a bukta..

2011. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, ha az oktató beavatkozik az alapból bukta, de ha koccanás van úgyszintén bukta. Érthető amit leírtál, de látatlanba mégse lehet eldönteni hogy az oktató ijjedt meg vagy tényleg nem értél volna át előtte.
2011. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.


Ha főútról kanyarodtál mellékútra, akkor milyen elsőbbségadási kötelezettséged volt és kivel szemben?


Főútról mellékútra és elsőbbséget kellett volna adnom(Mivel ő egyenesen haladt,de kb a SEMMIBŐL JÖTT ELŐ én akkor meg már indultam volna) de kb a semmiből jött elő a honda,mivel mint már írtam a jobbra nézés és az elindulás között jó ha 2mp eltelt MAX!!


2.


kb az okató kocsi és a hond között 50 m ha nem volt akkor egy sem.Jah,és csak 1 sávot kellett volna kanyarodásommal átlépni:) tehát lazán átértem volna...

2011. szept. 12. 19:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha főútról kanyarodtál le, akkor neked nem lehetett elsőbbségadás táblád, hiszen főúton voltál :) Nem véletlenül írták előttem is, hogy zavaros.


Na mindegy. Ha a másik autó 50el ment, akkor másodpercenként kb. 10-15 m-t tett meg. Ha 50m-re volt, 3-4 sec. múlva ért volna oda. Ha Te ennyi idő alatt nem tudod BIZTONSÁGGAL befejezni a manővert, és efelől az oktatónak akár csak egy szemvillanásnyi kételye is támad, azonnal beletapos a fékbe, vizsga ide vagy oda.


Értjük hogy kb 2 mp telt el, de azalatt az a honda simán megtehetett akár 60m-t is, ami már azért nagy távolság, és nem csoda ha nem láttad. Nem voltunk ott, nehéz megítélni. Mindenesetre a következőre sok sikert!

2011. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi a válaszokat:)rem a köv sikerül,nincs kedvem páv-ra menni:( bár még van 3 lehetőségem,de é már semmin nem csodálkoznék:(:/
2011. szept. 13. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Teljesen együtt érzek veled,bár én még csak egyszer buktam meg a forgalmi vizsgán.

Szeptember 27.-én lesz a második,de már előre rettegek,hogy ez is bukta lesz.Olyan fórumokat olvasgatok,hogy milyen a PÁV :-DD


Nem akarok oda kerülni,és már mihamarabb túl akarok lenni a vizsgán,mert elegem van már a pótórákból,és hogy rengeteg pénzt felemészt ez az autózás :-P


Drukkolok neked is! Egyébként meg engem azért buktattak meg,mert egy egyenrangú útkereszteződésben olyan helyzetbe kerültem,hogy jobbról nem jött senki,de balról viszont nagy sebességgel jött egy fekete Octáviás. Nos,én tudtam,hogy elsőbbségem van vele szemben,de számomra az nagy sebesség volt,amivel jött és ezért gondoltam,lemondok az elsőbbségemről.


Végül az Octáviás megállt,de mire én elindultam,addigra a mögöttem lévő Opelos kielőzött és konkrétan az útkereszteződésben ment el mellettem.


Persze rögtön félreálltunk,hogy balesetveszélyes helyzetet hoztam létre,itt a vizsga vége :-D


Pedig egészen addig minden simán ment.


Pesten tanulsz vezetni? Én igen,és kész agyrém :-P

2011. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!