Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sima B jogsival lehet valami...

Sima B jogsival lehet valami fuvarozó munkát szerezni?

Figyelt kérdés
20évesen.
2011. szept. 19. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet csak baromi nehéz..

Fuvarozhatsz vele pizzákat.

Az a baj hogy a legtöbb helyen elvárják hogy még dolgozz is és egy idő után rájössz hogy nem keresel annyival többet mint amennyivel többet vezetsz.

Sok idióta szerint a vezetés az nem is igazi munka.. :(

Pedig mocsok fárasztó és nagyon kell figyelni mert bármikor történhet valami helyzet. Nem olyan mint a gödörásás hogy úgyse lát a főnök és kummantok.

Én csináltam ezt a fuvarozás dolgot pár éve szóval tudom mik a buktatói.. például a b jogsis kocsikba ninc tahográf és orrvérzésig nyomhatod a pedált ha a főnököd azt mondja menj mál el ausztriába de holnapig érj is vissza. És nuku alvás...

2011. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ..

C+E jogsit szeretném majd megszerezni még az idén,de lehet csak jövőre..és már unom lassan az otthon ülést szóval kéne már egy kis "eksön"..:)

Merre keresgéljek szerinted? Kocsit azt gondolom nyilván adnak és nem nekem kell szereznem...mert az érdekes lenne:)

2011. szept. 19. 21:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy kell hozzá árufuvarozói vizsga esetleg páv ? Vagy elég furgonra a sima B?
2011. szept. 19. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:
C+E jogsit tudtommal nem szerezhetsz, csak ha megvan a C már több mint 2 éve, azaz nem kezdő a jogsid teherautóra.
2011. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és kell PÁV.
2011. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
B jogsihoz nem kell a páv az csak a hivatásoshoz ! de kell az áru fuvarozói a B hez is (pidzához mondjuk nem)! Kamionos!
2011. szept. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
C+E-t nem 2 éves C-vel lehet megszerezni hanem 2 éves B-vel.
2011. szept. 22. 00:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én üdítőket szállítottam B jogsival 2 évig Bp.-en és vidékre + üzletkötést is csináltam. Valóban kemény meló, már csak az egész napi vezetés is + a pakolás.

Viszont 20 évesen nehezebb ilyen munkát találni, nem biztos, hogy rád mernek bízni egy kisáruszállítót 2 éves jogsival (hiába tudsz jól vezetni). De azért mindenképp próbálkozz.

2011. szept. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kérdező jól tudod a b -nek kell meglenni 2 évesnek aztán a c utánna már mehet a e kat de ezek már húzósak pénzben!
2011. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A C a teherautó. Az E a nehéz pótkocsi.

Így lesz CE .

De a B hez is le lehet rakni az E t.. Nem kell a C hozzá feltétlen csak 2 évnél régebbinek kell lennie B jogsinak.

Mivel személyautóval is lehet nehézpótot húzni.

Gondolok itt arra Hogy Tréler lakókocsi hajószállító lószállító dupla tengelyes nehéz futók amin pl bobketek meg kisebb úthengerek vannak. Ezeket is hivatalosan csak E-vel lehet vontatni csak bírja el az autó.

2011. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!