Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire esélyes végigjönni...

Mennyire esélyes végigjönni úgy az autópályán, hogy ráragadsz egy távolsági buszra, vagy kamionra, amiről tudod, hogy ott kanyarodik le, ahol te, és nem kapnak el matrica nélkül?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 18:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nálam az, hogy ragadok egy kocsira azt jelenti, hogy nem tartom be a követési távolságot, hanem töredékére megközelítem, hogy zárja a szöget :)

Amúgy ezeken a kamerák hagyományos infrás éjjel látóként működnek? Mert akkor ha elég erősen világítok rájuk infrával, akkor nem igazán fogja látni a rendszámomat, nem? o.O Mármint este..

2011. okt. 3. 21:12
 12/25 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Elég eredeti,egyedi lehet az ötleted.Ne várd,hogy azok,akik nem értenek egyet Veled,támogassanak!Ők inkább megfizetik a matricát,ezért Nekik nem is fő a fejük,bár így sem életbiztosítás autópályán közlekedni.

Amit meg én tudok tanácsolni,hogy,ha elég ügyes vagy,akkor nem feltétlen szükséges az a 100m.Én tuok úgy követni egy járművet,hogy 10m-re sem vagyok tőle.Nem dicsekvésből mondom,de nekem az ÁTLAGOS reakcióidőm 0.11 sec.Nem tudom,neked mennyi,meg kell mérni.

Hogy mekkora a valószínűsége annak,hogy egy olyan buszra lelsz,amit végig tudsz kísérni,azt elég nehéz megmondani-DE,megnézed a menetrendet és igazodsz hozzá.Persze benne van a pakliban az is,hogy félreáll pihenni,ráadásul az is,hogy a pihenőhelyen matricaellenőrzés történhet.Ez a lehajtókon is megeshet,de ezek nem jelentenek nagy kockázatot,mert,ha megesik,utána veszel egy 4 napos matricát ezerötért.Nagy kaland...

Azonban a busz követése azzal jár,hogy nem látsz elé.Ez elég nagy gáz.Nem látod a táblákat rendesen.Ez nem gond,ha van GPS-ed,mert arról megtudhatod az útviszonyokat.A forgalmi viszonyokat meg nem,amit a busz követése meg is nehezít.De vegyük azt,megoldott a probléma...

85-tel jó esélyed van arra,hogy egy kamion a seggedbe áll.Ez jó hír,mert takar.De akkor b@szottul nem jön jól,amikor elbambul a kamionos,a busz fékez meg Te is,a 40 tonnás szerelvény meg megzörget hátulról,mert ráadásul,lehet,hogy nem is lát téged a fülke magasságából.

Mindezek tetejében mg ott van az is,hogy a felhajtók környékén már ellenőrziznek,akkor meg még nincs mögötted senki,mert,ha lenne,nem hajtanál fel a pályára.

Én ezeket gondolom a lehetőségekről.Mentem már én is matrica nélkül,de akkor csak szimplán lesz@rtam a matricát.Nem bűntettek meg.-Amúgy nem szokásom.

De talán ha a hátsó lökösön van a rendszámtáblád,akkor szállíthatnál egy kissé túlnyúló izét,ami felülről takarja.

Én ezt csak meggyőződés miatt próbálnám ki.Amúgy nem.Ennyit nem ér az egész.

2011. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%
szánalom...
2011. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Egyik este befordult mellém egy nyuszi, aztán egy darabig futott az út szélén velem egy irányba, azt hittem már bőven lát, mert én láttam, erre elkanyarodott balra. El is csaptam, de mire pattant rólam, addigra már a felezőn túl voltam több, mint a kocsi felével, és már bőven a féket tapostam. Ez egy százas tempónál kb nekem is nyolcad mp alatt volt, ahogy utólag kiszámoltam. Azért egy busz, vagy egy kamion, ha előtte áll a sor, azt már jóval messzebbről látja, de ha még nem is, szerintem nem padló fékkel fog megállni, nem mellesleg hamarabb állok meg, csak nem szabad azalatt utolérnem, amíg ő már fékez, én meg még nem, de jobb dolgom híján úgyis csak a féklámpáját tudnám nézni :D

Egyszer országúton beálltam egy kis teherautó mögé szélárnyékba, na ott szar, mert nem látom, hogy mikor van sáveltolás, hogy nyíljon egy balra kanyarodó sáv, stb, de autópályán ilyen nem igazán van. Eddig csak egyszer láttam olyat, hogy belső sávból hajtottál le autópályáról, azt se itthon :D Meg nem járatlan környék :)

2011. okt. 3. 21:39
 15/25 anonim ***** válasza:
Az.Csak én lesz@rom:)
2011. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Persze...Ha valaki fékez előtted,nem azt jelenti,hogy megáll,mint a gerely...
2011. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért én erre az "okoskodásra" nem építenék egy 85-90 km/h közötti sebességgel abszolvált túrát. Nem gondolod, hogy kicsit túl sok benne a feltételezés és mindenütt a lehető legjobb kondíciókkal tervezel?
2011. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
remélem megbüntetnek mint a szart ;)
2011. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem egy számolós ürge lehetsz, ha ennyi rizikót és feltételezést bevállalsz 1650-ért (ma ennyi a négynapos).


Akinek 0,2 sec alatt van a reakcióideje, jelentkezzen a Guinessnél. Beveszik örök időre szóló elsőnek. Lehet mondani akármit, ilyen ember még nem született. Nem is fog, hacsak genetikailag le nem cserélik.

2011. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"

Amit meg én tudok tanácsolni,hogy,ha elég ügyes vagy,akkor nem feltétlen szükséges az a 100m.Én tuok úgy követni egy járművet,hogy 10m-re sem vagyok tőle.Nem dicsekvésből mondom,de nekem az ÁTLAGOS reakcióidőm 0.11 sec

"


Mivel is mérted ezt le? Mikor? Hol? Milyen körülmények között?


Ha csak nem PÁV-os vagy hivatalos vészhelyzeti szimulátoros adat, akkor nehezen hiszem el. A legjobb reakcióidők is olyan 0.4 körül vannak. Az hogy mondjuk egy stoppert el tudsz indítani meg meg tudsz állítani ennyi időn belül ku*vára semmi köze a reakcióidőhöz... A láb esetében a reakcióidő a többszöröse, ugyanis a láb "lassú testrész". Ehhez adódik még a fékkésleltetési idő, stb...


Meg persze ez is olyan, hogy egy mérés esetében lehet hogy ennyi. De amikor mész a pályán már 1,5 órája kétlem hogy ezt az időt tartani tudnád, mindenki fárad, aki nem az hazudik...


Kérdező:

85-el menve a jármű durván 25 métert tesz meg 1 sec alatt:

[link]


Ha felvillan az előtted levő busz féklámpája (teljesen mindegy miért, bármilyen előre nem látható ok miatt) kb 0,5 sec mire észleled, és legjobb esetben is 0,7 mire fékhatásod lesz, de számoljunk az egyszerűség kedvéért a standard 1 sec-el! Tehát mire fékeződsz, már közelebb leszel hozzá durván 20 méterrel. Ha 10-20 méteres követési távot tartottál, már bele is rongyoltál...


Véletlenszerű ellenőrzés bárhol bármikor lehet... Egyébként a rendszám leolvasó rendszerek (és azok felszerelői) nem hülyék. Pontosan ismerik már az összes trükköt. Amikor másodperc alatt több 100 rendszámot képesek felismerni, gondolod hogy ilyennel át lehet őket verni? Gondolod hogy mondjuk 100km-en keresztül pontosan 10 m-re meg tudnád közelíteni a buszt? Elég a busznak egy sávváltás (mondjuk egy előtte még lassabban haladó miatt) és máris megbukhatsz, mert mire váltanál már 100* lefotóztak... Szóval az hjogy pontosan eltaláld azt a szöget ahol takarásban vagy, enyhén szólva is lehetetlen....


Amúgy meg ténleg képes lennél több ember életét kockáztatni 1600 ft-ért? Ne is haragudj de szánalmas vagy... Én a 20 éves tragacsomra hamarabb kifizetem a matricát minthogy ilyen egyáltalán megforduljon a fejemben....


De a kérdésre válazolva:

Kb 1% esélyed van rá, viszont cserébe 99% esélyed a balesetre. Megéri?

2011. okt. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!