Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hűtővíz csere? (Kérdésed túl...

Santiego007 kérdése:

Hűtővíz csere? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
2001-es Suzuki Swiftben hogyan cseréljem le a fagyállót/hűtővizet? Van valami csavar a hűtő alján azt letekerem->kifolyik a víz,esetleg a kiegyenlítőtartályból kiszedem, visszateszem a csavart és feltöltöm a rendszert majd hagyom 3-4 percig járni a motort légtelenítés érdekében.
2011. okt. 12. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
jaja, ha van leeresztő csavarja akkor azt kicsvarni, kiegyenlítő sapiját levenni (van aki a szájába veszi a kiegyenlítőtartályt azt megfújja-persze úgy h alul még nincs visszatekerve a leeresztő-), visszatekerni a leeresztőt, feltölteni. Elvileg addig kell járni hagyni még benem kapcsol a ventillátor, és persze közbe csutkára fel kell kapcsolni a fűtést meleg állásba. Arra nem emlékszem h magát légtelenítie le, vagy van légtelenítő valamelyik csövön? M ha magát akkor a kiegyenlítőre nem kell rárakni a sapkáját, még akkor se ha bekapcsol a venti. Ha bekapcsolt a venti, utánn szintet meg kell nézni, azt mehet rá a sakpája...
2011. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. okt. 12. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most csináltam ugyanilyen kocsin. A hűtő alján nálam nem csavar,hanem egy müanyag csap volt. Kinyitottam, leengedtem a régi fagyállót. Majd csap elzár, hűtő tetején feltölt. Kiegyenlítő tartályt kivettem, csak felfelé kell húzni, majd kitakarítottam, felöntöttem a full jelzésig, kupakot vissza rá. Be kell indítani a kocsit, és várni, hogy a termosztát kinyisson. Ekkor látni fogod a hűtő tetején, h csökken a szint, után kell tölteni amíg nem marad a szint. Látni lehet majd a buborékokat , önmagát légteleníti. Ha már nem jönnek bubik, plusz nem csökken a szint a hűtőben, akkor vissza lehet rakni a sapkáját és kész is.
2011. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. okt. 13. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!