Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudom, hogy közterület, és...

Tudom, hogy közterület, és mindenki azt csinál amit akar, de szerintem akkor is lehetnének ezek a bunkók tekintettel másokra is. Mit lehetne ilyenkor tenni? Tanácsokat kérek.

Figyelt kérdés

A házunknál kevés a parkolóhely, az itt lakóknak "fix" helyük van. De sokszor ideállnak olyanok, akik nem tudnak parkolni. pl. 3 helyre állnak be szó szerint: ferdén és úgy, hogy nem fér be még egy autó. Tehát nem tud parkolni. Van pl. egy köcsög aki már a harmadik autót túrja ki a "helyéről", mert ő úgy gondolja, hogy mostantól ott parkol.

Volt már, hogy papírt raktam a szélvédőjére, hogy Tanulj meg parkolni!


2009. máj. 1. 12:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ijeszd meg piros csomaggal. :D Vagy ha megoldható, elválasztani egymástól a parkolóhelyeket.
2009. máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Kulcscsomóval meg lehet karcolni a kocsit, esetleg kiszúrni a gumit krumplit a kipufogóba majd cetlivel figyelmeztetni, h számíthat ilyesmikre ha nem kotródik el.
2009. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat! Nekem is megfordultak "jó" dolgok a fejemben... pl. üvegszilánk a kerék alá.

Ez a piros csomag jó ötlet, az egyik ismerősömet a közterületesek megbüntették, elkérem a levelet és lemásolom. :D

A második hozzászólásra annyit, hogy teljesen egyetértek, de amilyen szerencsés vagyok tutira lebukok, vagy meglát valaki. :DDD

2009. máj. 2. 20:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is naponta találkozom efféle "bunkó, parkolni nem tudó" emberkékkel, de nem az a helyes megoldás, hogy Kárt okozol az autójában. Két ötletem van, amin talán el fog gondolkozni! Mindkettő úgy indul, hogy lefényképezed az autóját, miközben "bunkón" parkol. Az egyik megoldás, hogy kinyomtatod sok példányban és mellé írsz valami ehhez hasonló szöveget: "Kedves lakótársak! Tanuljunk meg parkolni, hogy mindenki normálisan elférjen". És kiragasztod a környéken a lépcsőházakra (az írásodból feltételezem hogy társasházakról, vagy lakótelepi házakról van szó). A másik: lefényképezed és elküldöd az autozz.hu oldalnak a teljes esetleírással és miután kikerült az oldalukra, kinyomtatod a linket egy papírra és az ablaktörlője alá helyezed a papírt. Ezek után szerintem körültekintőbb lesz és senkinek nem származik belőle anyagi kár...
2009. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Helyzet változatlan!

Van itt egy vegyes bolt, a lépcsőház falán 2 db parkolóhelyet lefoglalt magának a tulaj. Még elmegy, de a bosszantó az, hogy az alkalmazottja nem oda áll, hanem egy harmadik helyre. Megjegyzem eddig jó volt neki az útszélén, ahol a kutyát sem zavarta (nem forgalmas utca), de pár hete elfoglal egy parkolóhelyet. Ráadásul este 10-ig itt van utána megy el, de akkor már ki megy le átállni az autóval? Megkérdeztem a polgármesteri hivatalt, a bolt tulajdonosa nem szabályosan rakta ki a tábláit, tehát nincs rá engedélye, hogy fenntartott helye legyen. Mit tehetnénk?

2009. dec. 21. 13:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajna mindenhol így van, nálunk is. Sokszor nézem az ablakból, hogy jön egy kocsi, feláll a járdára (parkoló), de nem hanyagságból hagyja középen az autót, hanem még helyezkedik is előre-hátra, gondolom, na megáll normálisan, hogy más is elférjen. Aztán végül megáll középen, két autó helyén... Hát most erre mit lehet mondani??
2009. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi Debrecenben lakunk egy középiskolánál. Amikor rendezvény van, akkor akik itt laknak és a munkából jönnek haza, nem tudnak megállni! Mert a "kedves" szülők, még a ház udvarába is beállnak, a garázsok elé. Plusz még egy nagy, dög autóval a járdára is felparkol mindig az egyik, ráadásul úgy, hogy nem látod egyáltalán, hogy jön-e jobbról valami autó, tehát még balesetveszélyt is csinál. Oldja már meg az a rohadt iskola, ha olyan hű de magasszintű, ezt a problémát.

Bocsánat, de nagyon ideges leszek, mikor ez a dolog eszembe jut.

2009. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Komolyan röhej! Egymást ölik az emberek a parkolóhelyért, legalábbis nálunk ez van. Pedig lenne hely új parkolókat építeni, de a költségvetésre hivatkoznak.... Szerintem nem is az anyagköltség a sok, hanem a papírmunka költsége.
2009. dec. 22. 17:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
a kormofág csodákra képes öntsd egy lufiba és a végét kösd el aztán mehet a bomba szerintem leesik neki ,hogy mi történt.Esetleg beszélj vele mert az sem árt..
2009. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég gerinctelen emberek vannak itt... Ha problémám van a másikkal, akkor nem a kromofág, karcolás meg keréklyukasztás az első, hanem az, hogy beszélek vele, nem? Ha nem használ utána lehet más módszerekhez folyamodni, de ne legyünk már ennyire sunyi szar emberek, könyörgöm!
2009. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!