Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy közlekedési balesetben...

Ha egy közlekedési balesetben kerékpáros okoz kárt az autóban a saját hibájából, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2011. okt. 19. 15:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát hidd el, hogy kisebb horpadásokért nem fognak elemet cserélni.
2011. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hát ez a sérülés horpadt is, de nem annyira, két helyen mélyebb karcolás, de csak pár centi hosszan, és egy helyen egy hüvelykujjnyi helyen lejött festék, polír, minden, kilátszik a nyers burkolat.

Alapból rányomta a motorháztetőre a lökhárítót az ütés, de azt szerencsére könnyen vissza lehetett feszíteni, tehát irányban most jól állnak a dolgok.


Nem nézett ki annyira vészesnek a dolog, ezért nem is erősködtem annyira a biciklissel, hogy térítse meg károm, meg hát a stresszhelyzetben úgy gondolkodtam, jaj de jó, hogy nem lett baja.

Emellett pedig azon is agyaltam, hogy ha erősködöm és rendőrt hívok, az biztos a védtelenebbet veszi pártfogásába, akit nem véd karosszéria.


Később két autókarosszériásnál is azt mondták, hogy hát ezt csak a teljes lökhárító cseréjével lehet megoldani.

Máshol a 130.000-en felül még azt mondták, hogy lehet az autót is újra kell fújni, ha kicsit eltér a színük, az még plusz tízezrek.


Úgyhogy most egyszerűen együttélek a hibával, már észre sem veszem. Ha lecserélném, tuti másnap valaki mással koccannék, amilyen peches lennék, és fuccsba menne az egész.


Majd ha már nagyon csúnya lesz, vagy el akarom adni az autót, akkor rászánom magam a cserére.

2011. okt. 19. 19:44
 13/23 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy stresszhelyzetben... De így meg megúszta az a puhatestű mocsok.
2011. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem kell szidni őket.. A többség gondolom rögtön autóba ült,biciklit pedig utoljára 3éves korában látott,az is 3 kerekű volt...

Egyébként pedig ez mindenhol így van biciklisek esetében..kivéve talán Hollandia.Ez így is van jól egyébként,nehogy már majd biciklivel megállok a piroson amikor a gyalogosoknak zöld van..mert akkor egy pillanatig inkább gyalogos leszek..Mért ne lehetnék?:) Semmi se tiltja meg.

De nem kell aggódni én nem verem a nyálam a jogaim miatt,tudom h az autó káros a fogakra,de attól még " ki fogom használni a lehetőségeimet" hiába hogy szabálytalan egy kicsit..ha nem akadályozok senkit,és nem teszek másban kárt akkor fölösleges erről órákig beszélni,ha pedig elesek az legyen az én dolgom (eddig még nem sikerült).

Egyébként pedig nehogy azt higgyétek, hogy a biciklisek 99%-a nem ismeri a KRESZT,de ismeri...nekem nagy A-ra és B-re is megvan a jogsi,attól még biciklivel nem érdekelnek a táblák és egyéb jelzések..haladni akarok..ha kell akkor szabálytalanul (természetesen úgy h mást ne akadályozzak/veszélyeztessek) ha pedig esetleg elcsapnának..hát istenem..benne van.

2011. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Egyébként pedig nehogy azt higgyétek, hogy a biciklisek 99%-a nem ismeri a KRESZT,"


Hát te biztosan nem ismered, mert akkor tudnád, hogy a KRESZ szerint a bicikli az egy nyomsávon haladó két kerekű jármű és semmilyen körülmények között nem "változhat gyalogossá" és a piroson sem mehet át...

2011. okt. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem érdekel kedves utolsó..BICIKLIVEL vagyok..ha senkit sem zavarok túlságosan akkor.: "élni és élni hagyni".


Üdv

2011. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem zavarsz senkit?

Szerinted a gyalogost nem zavarod, mikor a retkes bicikliddel átszáguldasz a zebrán? Vagy a járdán?

Szerinted az autóst nem zavarja, hogy cikázol a kocsisor között (ami önmagában életveszélyes), levered a tükröt, a fényezést?


Hagyjuk már...


A biciklisnek csak akkor járjon a szája, ha normálisan közlekedik, mint mindenki más. Addig, amíg "én biciklis vagyok, azt csinálok amit akarok" szemlélettel közlekedik a biciklis addig ne csodálkozzon, ha a gyalogos oldalba rúgja a zebrán az autó meg letúrja az útról...

2011. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem,engem pl nem zavar a cikázó biciklis mikor kocsival vagyok..ha elesik leszarom,nem nekem fog fájni.

Gyalogosokkal pedig elférünk a zebrán.

2011. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Polgári peres eljárás (ha a kiléte kiderül) ha nem, feljelentés ismeretlen rongáló ellen. (és akkor casco, ha van...)
2011. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Előzőhöz, ...de a legjobban akkor jár a köcsög biciklis, ha megegyeztek privátim... (mert akkor nem kell a perköltséget is csöngetni...)
2011. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!