Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tegnap behajtottam Keleti Pu....

Tegnap behajtottam Keleti Pu. Elé, ahová, csak busszal lenne szabad, kb.1 percig voltam ott, míg kiszálltak gyermekeim. Várható büntetés? (Gondolom bekamerázták. )

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Nincs válasz! Ha előre tudtad, hogy nem szabad, MIÉRT?
2009. máj. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nincs bekamerázva. Ha a rendőr nem fogott meg nem valószínű hogy megbüntetnek.

Viszont kocsival ha a Thököly útról jössz a parkolóig be lehet menni kocsival. Ahonnan a taxik állnak oda már nem. A parkolóba még be lehet fordulni ha tovább mész és elkap a rendőr akkor megbüntetnek.

2009. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
" Ha előre tudtad, hogy nem szabad, MIÉRT?" Sajnos iylen a magyar mentalitás. Csak busszal szabad behajtani? Szarni rá. És még el is meséli mindenkinek.
2009. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
EJNYE, EJNYE! És csak azért így, mert az Alapszabály csak ennyit tart etikusnak!
2009. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
És még "dicsekszik" is... Nahát...
2009. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy csak buszoknak szabad behajtani, és mögöttem már állt egy busz, visszatolatni pedig nem tudtam, ezért mondtam gyorsan szálljanak ki és elhajtottam.

Nem vagyok Bp.-i és kb. 20 éve jártem ott utoljára, gyalogosan. Most meg haldokló anyósomtól jöttem a kórházból, és a GPS vitt oda. Agyermekeim pedig nem abba az irányba utaztak amerre mi.

Ennyi...

2009. máj. 11. 18:10
 7/11 anonim ***** válasza:
A "Nem tudtam", bizony "olcsó" válasz. Régi, római bölcsesség: A Törvény nem ismerete nem mentesít a törvény hatálya alól. És az a baj, hogy mind így vesztek rész a forgalomban. Jgilag, ez bizony szándékosságnak számít! Ezer szerencse, hogy a nemtudásod nem egy krízishelyzetben (balested okozása) ért utol! Bocsánat, de részemről arra az "apró" szabálytalanságra sincs bocsánat!
2009. máj. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdező kommentjére. Kár, hogy nem tudta, illetve, hogy nem vette észre a KRESZ táblát a kiegészítő rendelkezéssel. (Pontos helyzetképet azért nem tudok adni, mert én mindig gyalogos vagyok.) Ilyen alapon a behajtani tilos és a hatszögű STOP táblákat sem veszi észre. A KRESZ táblákra való odafigyelés nem helyi sajátosság kérdése. A magánéleti probléma az egy külön dolog, de le vagyok döbbenve ezen a magyarázaton!!
2009. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom , én is , hogy a törv. nem ismerete nem mentesít.

Hangsúlyozni szeretném, hogy észrevettem a táblát, de későn, mert egy taxi után mentem, mögöttem pedig a busz.

A lelki állapot sem mentség tudom.

Aki pedig ilyen vadul elitél, kívánom neki legyen ugyanilyen helyzetben.

2009. máj. 13. 19:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hangzott dicsekvésnek a szabálysértés,

és ha lesz valami el kell vinni a "balhét",

az enyhítő körűlményt, ha orvosi igazolás van

- esetleg - figyelembe veszik.

Aki meg bunkó módon válaszolt, egy ilyen nehéz helyzetű embernek, annak mondhatsz akármit.

2009. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!