Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittas vezetés. Nem szép...

Ittas vezetés. Nem szép dolog, de megtörtént! Kb mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Véralkohol 1 alatt, személyi sérülés nem történt, magán-közvagyonban nem tettem kár, soha semmilyen ügyem-kihágás nem volt. Mennyi időre veszik el a jogosítványt? Kb mennyi a pénzbüntetés? Erkölcsim ugrott? Mikor kapok értesítést? Ha valaki jártas eme szégyenletes témában(nyáron szigorítottak ha jól tudom)kérem pár sorban írja le...
2011. dec. 7. 05:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
jogsidat elveszik az tuti,ha nem 0,akkor ez az alaplépés,azt mindig megteszik...meg szerintem bírság,amit ha nem fizetsz ki,elzárásra változik...le alapból nem fognak ültetni,mert emberéletben nem esett kár...
2011. dec. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
elvileg 3 hónap eltiltás ami félév is lehet meg pénzbírság nem kell ujravizsgáznod. ilyenkor a pénzbüntetés a legnagyobb. ez olyan 60 100 körül lesz.
2011. dec. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Erkölcsid nem ugrott elfelejtettem odatenni
2011. dec. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha 0,8 ezrelék alatt volt és elsőnek kaptak rajta akkor 6-12 hónap jogsi bevonás illetve pénzbirság ami 100-300 ezer között szabnak ki, erkölcsi ebben az esetben nincs veszélyben mert csak szabálysértést követtél el. Ha viszont 0,8 felett volt a szint akkor az már bűncselekménynek minősül és jóval komolyabb a büntetés.
2011. dec. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Biztos 0,8 feletti, mert akkor közigazgatási eljárásban nem vonnak be jogsit, hanem fix 150.000 Ft bírság a helyszínen.


Tehát efölött valahol...

2011. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
az a baj hogy a penbirsagot meg a jogsi elvetelt is csa saccolni lehet.......de kb amit az elottemlevok leirtak.......tolem csak egy ejnye-bejnyet kapsz;)
2011. dec. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

igen, 0,8 felett volt...kicsit utánakérdeztem nekem olyan infóm van: kb 200-300 e ft bírság, 1 év jogsi nélkül és újra vizsga 140e ft-ért. az erkölcsiről nincs infóm. ja és azt halottam h 60 nap az értesítés...tuti megőrülök addig.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2011. dec. 7. 17:09
 8/14 A kérdező kommentje:
07:24 es válaszoló, mit takar a komolyabb büntetés?
2011. dec. 7. 17:11
 9/14 anonim ***** válasza:

07:24-es vagyok.


Ha 0,8 felett volt akkor alapesetben 1-2 illetve néha 3 év között szabják ki a vezetéstő eltiltást. Akinek 6 hónap vagy annál több időre veszik el a jogsiját annak újra kell vizsgázni, ami átlagos esetben 100-150ezer forint, de ez lehet több is kevesebb is. Annyit még érdemes tudni, hogy ez nem egy sima vizsga, illetve tanfolyam, hanem egy speciális utánképzés amit a közlekedési főfelügyelet végez.Először felmérik milyen állapotban/szinten vagy, ebbe van kresz, pszichológia illetve vezetés teszt. Majd besorolnak és el kell járni egy tanfolyamra és orvosi pszichológia foglalkozásokra. A pénzbüntés általában 200-300 ezer, bár én hallottam egy olyat hogy 2010-tól 400-700 ezerre emelték a limitet, de ezt nem tudom megerősiteni. Érdemes egy kérelmet benyujtani majd, hogy enyhitsék a büntetést illetve részletfizetésre adjanak lehetőséget. Csak sok indoklást irj majd bele pl. hátrányos helyzet( nem baj ha nem de ird bele, nem ellenőrzik), munkád, megélhetésed függ a vezetéstől, nem volt még semmilyen ügyed stb...

2011. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz...Szerinted érdemes egy ügyvéd segítségét kérni? Volt közlekedési ügyész.
2011. dec. 10. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!