Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan vezessek úgy, mint egy...

Hogyan vezessek úgy, mint egy német?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy megállnak a zebránál, de ezen kívül miért mondják, hogy jól vezetnek? Hogyan tudnám én is elsajátítani?
2011. nov. 9. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Többször neki kellett fussak,hogy megértsem a kérdést.Ugye ez fake? Miért gondolod,hogy ez nemzetség-függő lenne?!?
2011. nov. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem fake. Köztudott, hogy a németek normálisabban vezetnek, mint a többi nép.

Vannak olyanok is, akik meg sokkal szarabbul. Volt "szerencsém" Görögországban vezetni. A görögök nonstop dudálnak, a leglehetetlenebb helyzetekben előznek(pl. beláthatatlan kanyarokban) és nem szeretnek indexelni. A svédek lassan vezetnek. Az amerikaiak betartanak minden szabályt. Amerikában nem is kell megköszönni 2 villantással, ha beengednek a sávba, mert náluk evidens, hogy beengednek.

Azt hittem, hogy ezeket mindenki tudja, mert az ismerőseim is rögtön tudták, hogy miről beszélek.

Speciel Németországban még soha nem vezettem, ezért is tettem fel a kérdést, mert mikor előkerül a "jó sofőr" téma, kivétel nélkül mindenki a németekkel példálózik.

2011. nov. 9. 01:07
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha az osztrák határ közelében laknál megfigyelhetnéd, hogy a német amíg Ausztriában (majdnem otthon) van betartja a szabályokat és nagyon nem siet, viszont amint átér a határon hozzánk azonnal megy, mint az őrült, még a magyarokat is lehagyja, záróvonalon előz....

Szóval ennyit a németekről.

2011. nov. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ertem, mirol beszelsz. De ezt nem igazan tudod megtanulni, ha a magyar hatarokon belul vezetsz. Az elso piros lampanal hatan ugranak neked majd, hogy mekkora bunko vagy, mert atengedted dudalas es remisztgetes nelkul a babakocsit tolo anyukat, hogy 50-nel mentel az 50-es tablanal, es meg a nagyon sarga-mar piroson sem repesztettel keresztul. Az ilyeneket Magyarorszagon hulye luzereknek, jobb esetben mazsolaknak vagy vasarnapi vezetoknek hivjak.

Nemetorszagban pedig "kulturalt kozlekedo" a neve.

2011. nov. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mióta van jogsid, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sokan már rutinból vezetnek mert ismerik azt a helyett ahol épp jár. Ha jársz másik országba akkor kénytelen vagy átvenni azt a vezetési stilust ami épp adott. Ezen nem kell agyalni, de azért jó tudni, hogy vannak előrelátó és biztonságra törekvő vezetők, olyanok mint te! A rutin a lényeg!!!!

2011. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!