Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A PÁV I-es alkalmassági...

A PÁV I-es alkalmassági vizsgám érvényességi idejének lejárta után, annak meghosszabbítása nélkül vezethetek-e olyan gépjárműveket, amelyekhez PÁV II-es kategória kell? Köszi.

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben van ÉRVÉNYES PÁV II-d, igen.
2011. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam teljesen világos. A PÁV I-es vizsgát 2007-ben megcsináltam, ez 5 évig érvényes, de ezalatt az öt év alatt én vezethetek PÁV I-estől PÁV IV-es szintig terjedő gépjárműveket, mivel a legerősebb kategória a PÁV I, és az magában foglalja a PÁV II-t. Ilyenkor nem kell külön levizsgázni PÁV II-re, III-ra, IV-re. Viszont én úgy tudom, hogy a PÁV I-es érvényességi idő lejárta után is érvényes marad a PÁV II, III, IV. De nem vagyok benne biztos. Kérem csak az írjon, aki tényleg tudja, van tapasztalata, mert a fél hallomásokon alapuló véleményekkel nem tudok mit kezdeni sem én, sem senki más. De amúgy köszi...
2011. dec. 8. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
(5) Az I. pályaalkalmassági minősítés - az időszakos minősítés határidejének lejártát követően is - érvényes a II-IV. pályaalkalmassági kategóriára, a II. pályaalkalmassági minősítés a III-IV. pályaalkalmassági kategóriára, a III. pályaalkalmassági minősítés a IV. pályaalkalmassági kategóriára.
2011. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocs a jogszabály lemaradt.

[link]

2011. dec. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyen segítségre vártam, nagyon köszönöm a szakszerű, pontos tájékoztatást.
2011. dec. 8. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A PÁV1 mióta jár le?Az örökös,csak akkor kell újitani 5 évente,ha buszra is jogsid,azaz azzal dolgozol!
2011. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia utolsó válaszoló! Ne haragudj, de most akkora butaságot írtál szerintem, hogy nem szeretném szó nélkül hagyni. Itt van a kezemben a pályaalkalmassági vizsgálat I-es kategóriára a megfelelt minősítésem, amely 2012. adott hóban lejár. Tehát, ezen lejárati határidőt követően ismételten meg kell csinálnom a PÁV I-es vizsgát, amennyiben folytatni kívánom a megkülönböztető fény- és hangjelzéssel ellátott gépjárművel történő foglalkozásomat (ezzel természetesen meg kell csináltatnom a vezetői engedélyemet is, mert a PÁV I-hez tartozó EÜ II-es alkalmasság miatt az is a PÁV I-es lejárat határidejével hasonlóan 5 év alatt jár le). A PÁV I-nek köze nincs sem a belföldi menetrend szerinti autóbuszos személyszállításhoz, sem a nemzetközi autóbuszos személyszállításhoz. Bocsi, nem leoltani akartalak, mert én sem tudok mindent (azért kérdezek), csak nem akartam ezt a topikot valótlan adatokkal hagyni.
2011. dec. 9. 20:27
 8/8 anonim ***** válasza:
a helyzet, pav szerzés ideje nállam is ugyanaz. Az egyik "kpm"-es azt mondja érvényes, a másik meg azt hogy vagy megcsinálom újra, vagy nem érvényes a pappir és adnak egy olyat -vizsgálat nélkül- amin PAV2 ig szerepelnek a bejegyzések. Mire kellett a PAV? Mentőztél?
2012. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!