Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szegeden mostanság sok benzine...

Szegeden mostanság sok benzines illetve elektromos "Biciglit" látok, Babettára milyen szabály van?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ez a benzines kerépár ugyanaz mint a babetta sőt még gyorsabban is megy, milyen jogszabályok vannak a babetta használatára? Papír kell rá? Mi kell hogy használhassam?
2011. dec. 19. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Babettára "M" kategóriás, segédmotoros jogsi kell, 14 éves kortól tudod letenni.


Annyit tennék még hozzá kedves szegedi barátom, hogy a kerékpár szó abból ered hogy "bi" ( azaz kettő ) és "ciklus" ( azaz kör ), éppen ezért úgy írjuk helyesen hogy bicikli, nem pedig "bicigli".

2011. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
bocs:D nem figyeltem oda mikor gépeltem.. Miért kell rá jogsi mikor a benzines biciglikre meg semmi nem kell? Ez igazságtalan nem?:)
2011. dec. 19. 18:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem válaszolok több kérdésedre amíg meg nem tanulod leírni azt hogy bicikli:D "Miért kell rá jogsi mikor a benzines biciglikre meg semmi nem kell?" Jaaaaajjj xD
2011. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: teljesítmény!


BICIKLI!!!

2011. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
XD
2011. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azok a csodák nem minősülnek segédmotoros kerékpárnak (ennek feltétele a max 300W teljesítmény). Persze a benzinmotoros "Dongó"-k biztosan többet tudnak, de ki nézi? Azzal sem foglalkozik senki, hogy a villanykerékpár végsebességre maga mögé utasítja a Babettát..


..ami viszont smkp. az összes 2 lóerejével, így biztosítás kell rá és jogosítvány. Valamint a sisak is kötelező.

2011. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
300kw alatt bárki vezethet ilyet.Na most a rendőr nem fogja tudni megállapítani a csilliófajta néven és kivítelben készülő kínai csoda hány kw ,ha se papírja se semmije nincs és nem is kell.Ezért nem is foglalkoznak ezzel.
2011. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
300w elírtam ,bocs
2011. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
lol nem hiszem el hogy másodjára is biciglit irtam :D BICIKLI!!!
2011. dec. 20. 19:35
 10/15 anonim válasza:

Azért van magyar szavunk is a biciglire:

ChereckPairh

2011. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!