Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A bevásárló központok parkolói...

A bevásárló központok parkolóiban miért szegi mindenki teljesen magától értetődő módon a KRESZ-t?

Figyelt kérdés
Ez nem egy felháborodott miért, inkább csak érdekességként vetem fel. :) A kérdés alatt az olyan parkolókat értem, ahol a szokásos módon egy útból ágazik az összes olyan út, amik mentén a parkolók vannak kialakítva (pécsi nagy tesco parkoló pl, de gyakorlatilag bármelyik). Na már most abban az esetben, ha ezek az utcák nekem jobbra nyílnak, akkor a jobb kéz szabály értelmében annak van elsőbbsége, aki ki akar fordulni a parkolóból kivezető útra. Még is a parkolóba vezető utat mindenki (velem együtt) főútvonalnak tekinti, pedig nincs elsőbbségadás kötelező táblája azoknak, akik most álltak ki a parkolóból, és kiértek a parkoló utcájának végére. Huhh, remélem érthető voltam. :)

2011. dec. 22. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Mekkora probléma...

Én úgy vettem észre, hogy a soroksári Auchan parkolóban általában betartják a jobbkézszabályt(igaz ez ki is vna táblázva a bejáratnál).

2011. dec. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A "főútvonalon" nincs végig felezővonal? Tehát, ami nem szakad meg a becsatlakozásoknál.
2011. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, számomra a kérdésedből az derül ki, hogy te pontosan tudod a választ. Hisz' te ugyanúgy fittyet hánysz a szabályokra, csak tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért? És már meg is van a válasz. Majd megosztod velünk?
2011. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2. Nem feltétlenül van felezővonal. Sőt, amennyire emlékszem, még egyszer sem láttam parkolóban felezőt.


Másik kettő pedig igazi hamisítatlan magyar. Tök mindegy, mi a kérdés, a kérdező egy f@sz, dögöljön meg...

2011. dec. 22. 18:37
 5/10 anonim ***** válasza:

18:26 vagyok. Nem neveztelek sem f@sznak, sem másnak. Pusztán arra hívtam fel a figyelmedet - szerintem abszolúte kulturáltan -, hogy te magad azt állítod, hogy szintén nem tartod be a kreszt, aminek nyilván oka van. Ezzel az okkal te tisztában kell, hogy legyél, hát megoszthatnád velünk.


Nem értem, miért vagy megsértődve, felháborodva, és hogy miért gondolod, hogy lef@szoztalak volna. A magyarkodásodat pedig végképp nem értem. Tán baj, hogy kulturáltan szólok hozzád?

2011. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A főútvonalat tábla jelzi! Csúcsára állított négyszög, melynek kerete fehér belseje csúcsára állított sárga négyszög. Ahol nincs tábla, ott egyértelműen a jobb kéz szabály van életben. Az pedig, hogy nem tartja be szinte senki, már más kérdés. Mikor balról megtolnak egy 30 millás terepjárót, ott lesz majd gond bőven.
2011. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert libáért kapták a jogsit. De nem baj, én ki szoktam vágni eléjük ha jobbról jövök .Akkor csodálkoznak, meg villognak csak tudnám minek mikor nekem van elsőbbségem.Ha összetörnek ,nekik fog jobban fájni,az ezeréves kocsimnak csak jól áll egy horpadás de a biztosítási pénz feléből megcsinálom ha kell.
2011. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#2 vagyok: Na, ma néztem, nálunk a teszkónál minden parkolóból kivezető út végein vannak elsőbbség táblák, és minden úton fel van festve a felezővonal.
2011. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, amerre Én járok bevásárló központokban (Pécs, Dombóvár) egyik helyen sincs sem felező, sem elsőbbség adás kötelező. Bár most, hogy így mondod, úgy rémlik egyszer már láttam valahol ilyent is.
2011. dec. 24. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon változatos a helyzet ilyen téren,nem ártana egységesíteni törvényileg ezeket a bevásárlóközpontokat, mert jelenleg nagy az összevisszaság. Van ahol végig jobbkezes minden beugró,mert sehol egy tábla,van ahol a fő közlekedő út a védett és minden parkolóutcában van egy háromszög, van ahol egyirányúsítottak a fő közlekedési utak ,van ahol nem.És ezek keverékei.Nem csoda hogy sokan "érzésre" mennek mindenen át.
2011. dec. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!