Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Másnaposan szabad vezetni?

Másnaposan szabad vezetni?

Figyelt kérdés
Tegnap este sokat ittunk és kicsit berúgtam. Ma egy kissé másnapos voltam de most már nem érzem hogy az lennék(nagyjából 19óra telt el az utolsó pohár óta),és szeretnék kocsiba ülni, viszont kétségeim vannak afelől hogy ez biztonságos lenne, meg büntethetnek-e érte? Válaszokat előre is köszönöm!
2012. jan. 1. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem vagy rosszul, nem kóvályogsz, nem fáj a fejed és kellően pihent vagy, vezethetsz.
2012. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem tudom hogy ennyi idő alatt teljesen kitisztultál-e.
2012. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Veszélyes lehet. Lehet, hogy a reflexeid nem lennének annyira gyorsak. Azt nem tudom, hogy már "kitisztultál"-e.
2012. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a szervezeted még nem bontotta le teljesen az alkoholt, akkor jogszabályilag is tilos autót vezetned.

Ha viszont jól érzed magadat és úgy gondolod, nincs veled semmi gond, megpróbálhatod. Sokat segít egy kis friss levegő, némi testmozgás (nem vicc: próbálj meg futni a jó hidegben, ha még nem vagy 100%-os, a gyors mozgás jól összezavar), aztán fokozott óvatossággal próbálj meg hazajutni.

2012. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"4. § (1) Járművet az vezethet, aki

...

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van"


Ha nem érzed magad (nem érez a rendőr!) a vezetésre képes állapotba, akkor nem vezethetsz. Illetve még ez is lehet:


"c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll"


És mivel a másnaposság még a "szer" (alkohol) hatása, ezért se kéne.


Az, hogy összetöröd az autódat, más autóját, vagy csak elütsz valakit a lassabb reflexek miatt...

2012. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer hasonló cipőben jártam, este jól berúgtunk, másnap este pedig mentünk bulizni, és megállított a rendőr, akkor nyomták először a képembe a szondát, de semmit nem mutatott, de ez csak egy tapasztalat, nem 100, mivel ennek sok befolyásoló tényezője van.
2012. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy 0 tolerancia van, szóval ha valahol van még benned alkohol akkor a rendőr el is veheti a jogsit. Fejfájásról meg rossz közérzetről annyit, hogy akkor a menstruáló nőknek sem lenne szabad vezetni
2012. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden szervezet más...és még több az egyéni egyéb tényező.

Nekem egy spiccesre sikerült esti buli után is még másnap délelőtt is mutat a szonda..két kajálás,és 8 óra alvás után,pedig 83 kiló v.ok.

Két részre kell bontani: Te hogy érzed---biztonság.

Rendőr/szonda hogy "érzi"---bírság.

2012. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!