Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudott megtanulni a...

Hogyan tudott megtanulni a számítógépen autót vezetni?

Figyelt kérdés
Nos, a kérdés, 11 éves fiam 6 éves kora óta nap legalább 1 órát játszik autós játékokat, amiben kuplungot is lehet kezelni, pl. Racer, Rigs Of Rods, GT Legends, most NFS Shift 2. Sajna csak egy béna kormánykeréken, amit csak 180 fokra lehet elfordítani, ráadásul a kuplung is csak egy gomb, de pár napja beültettem a kézi váltós autómba (nyugalom, lakatlan földes út), és rögtön el tudott indulni vele, lefulladás nélkül, pedig 60 lóerős benzines gépállat. A kormányzásra is rögtön ráérzett, pedig életében előszőr ült kormány mögött!!! Hozzátenném, a dédnagypapámtól lefele az összes férfi gépkocsivezető, vagy taxis. Hatalmasat csodálkoztam, hogy életében előszőr ült volánnál, máris egész jól tudta vezetni az autót, nyilván azért még tanulnia kell, de ahhoz képest, hogy előszőr ült kormány mögött, kiváló! Szóval, lehet autós játékoktól megtanuli vezetni, vagy csak "vérben van"?
2011. dec. 31. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a hatvan lóerő az nem gépállat. Ha 600 lenne akkor okés. Amúgy nem lehet megtanulni vezetni. Az nem vezetés, hogy elindul és megy egyenesen.
2011. dec. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, a kisebbik fiammal tavaly a tarlón gyakoroltunk. Ő nem használ szimulátort, és egyszer kellett elmagyarázni neki az alapokat, aztán második próbálkozásra elindult.

Na persze ez egy 96 Le-s dízel...

:)

2011. dec. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Most nyilván nagyon büszke vagy a kisfiadra.. De nem értem 60 LE az neked hol gépállat és az hogy lenne már vezetés, hogy földúton elindul és megy 1 métert? Csak be akarod magyarázni magadnak, hogy milyen ügyes a kicsike. Ha beültetnéd a volán mögé egy útkereszteződésnél ahol lámpa van megnézném mit tud.

Ez a baj, hogy rengetegen azt hiszik az már vezetés ha beülnek a kocsiba és elfordítják a kormányt és te még adod is alá a lovat hogy de ügyesen vezetsz fiam.

15/F

2011. dec. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem csak egyenesen ment, hanem emelkedőnek és kanyarokban is jól "vezetett". Azért elég furcsa.
2011. dec. 31. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
a szépség hibája csak az az egésznek ,hogy az életben nem tud entert nyomni ha baj van ,1985-ben 13 évesen vittem el apám trabantját és nem fullasztottam le egyszer sem!!azóta közel a millió km hez, nem kellett még entert nyomnom!+!!
2011. dec. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sz. gépen biztos nem tanult meg. Ha egy 11 éves meg tudna tanulni Sz. gépen vezetni, akkor úgy adnának jogosítványt, hogy mindenkit beültetnek a gép elé és hadd szóljon. Egy rakat dolgot nem úgy ad vissza mint a valóság.
2012. jan. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vérében van ezek szerint...

De azért a kuplungolást azt egy szimulátor sem adja vissza. (Vagy vezetett már kocsit csak letagadja XD) vagy jól elmagyaráztad neki a dolgot hogy is kell gépészkedni.

Én megvallom még mindíg néha leülök valami autós játék elé mint egy nagy gyerek. :D Az autó mozgásdinamikáját fizikáját azt meg lehet belőle tanulni. A többit azt kétlem mert a kormányzás egy szimulátoron ,bármilyen jó is legyen apszolult nem adja vissza egy igazi kocsi vezetését. (szerintem)..

2012. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Antimod ***** válasza:

Pilóták már kapnak úgy típusjogosítványt, hogy csak szimulátoron vezették a gépet. De az más világ, nem NFS és hasonló játékok.

A kormányzásra én is azonnal ráéreztem, de a váltókezelés már nem rossz. Az is jelenthet valamit, hogy a felmenői járművezetők voltak, de ebbe inkább nem megyek bele mélyebben, mert úgyis leugatnak. :)

2012. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért az igazi vezetés elég messze van az ilyen játékoktól.

+ Hidd el, nem ő az egyetlen, aki beülés után egyből el tud vezetni egy autót. :)

Annyit autóznak az emberek, akarva akaratlanul is "ráragad" mindenkire kisebb-nagyobb mértékben legalább az elindulás és a megállás...

2012. jan. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták mindig, lassan menni kell megtanulni meg elindulni és megállni ,meg kormányt kezelni. Gyorsan mindenki tud menni, ahhoz nem kell ész, hogy rálépj a gázra, de meg is kell tudni állni. Aki megtanul elindulni meg lassan szlalomozva előre-hátra menni az már mondhatni mindent tud, a vezetésről, de persze meg kell tanulni a KRESZ szabályait is, azt meg ugye pont Need for Speedből nem lehet, meg ugye nem árt ha tudja az ember, de erre azért már egy óvodás gyerek is ha van némi esze rájön, hogy a valóságban nem olyan jó móka 300-al falnak menni mint a játékban ,ahol csak visszalassulsz 50-re és már mehetsz is tovább. De ugye ezt mindenki tudja, aki legalább minimálisan életképes, ahogy azt is tudja, hogy pl. nem piszkáljuk a villanyoszlop tetején lévő vezetéket, meg nem ugrunk ki a tizedik emeletről.
2012. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!