Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pontosan hogyan kell vezetni?...

Pontosan hogyan kell vezetni? Hogyan kell kezelni a kuplungot, hátrafelé betolatni,2 autó közé beállni, és lejtőn megállni illetve elindulni?

Figyelt kérdés

Most lesz a vizsgám, és nagyon nem tudok semmit, az oktatóm pedig nem képes a dolgokat primitív módon elmagyarázni.

Például:

Pontosan mit csinálok mikor mondjuk állok a pirosnál és éppen sárgára vált? Benyomom a kuplungot és váltok 1-ből 2-be, vissza a kuplung és gáz?


Előre is nagyon köszönöm!


2012. jan. 4. 08:03
 1/4 anonim válasza:
100%

Ha pirosról sárgára vált : kuplung kinyom- üresből egyesbe tenni majd szinkronban nyomni lefele a gázpedált és felengedni a kuplungot.Majd ha már kihúzattad egyesben csak akkor kettesbe.

Amúgy ha ennyire alapokkal nem vagy tisztába légyszíves védj meg bennünket és még ne menj vizsgázni :-(

2012. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Antimod ***** válasza:
100%

A kuplunggal csak finoman bánj, nekem sokáig az volt a hibám, hogy túl hamar "leugrottam" róla, és minden váltás után ugrott egy kicsit az autó.


Állsz a pirosnál. Én figyelni szoktam a keresztirányú forgalom lámpáját, mikor vált sárgára majd pirosra. Ekkor már készülök, kuplung be, egyesbe teszem a sebességváltót, majd gázt adok a kuplung lassú felengedése mellett (mivel itt a legnagyobb az átvitel, itt tud a legnagyobbat ugrani az autó, ha rosszul bánsz a kuplunggal, lefulladni meg nagyon kellemetlen egy hosszú sor elején). Ha kuplung felment és a motor felpörgött egy bizonyos fordulatszámra (kb. 2500-ig, de motorfüggő), kuplung újra be, és mehet a kettes.


Emelkedőn való elindulás ment a legnehezebben, mert itt pontosan el kell találni azt a pontot, ahol a kuplung felengedésével és a gázadással meg tudod tartani az autót kézifék nélkül. Ezt gyakorolni kell. Amíg a kéziféket kézzel tartod, el kell érni ezt a pontot, majd ha már nem gurul hátra az autó, elengedheted, és még több gázzal, kevesebb kuplunggal megindul szépen fölfelé.


A két autó közé való beállás is gyakorlat kérdése, biztosan érezni kell az autó határait, de ha nem vagy biztos benne, inkább tolass hátra többször, minthogy súrolt a másik járművet.


Remélem hasznos tanácsokat tudtam adni.

2012. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Antimod ***** válasza:
súrolt -> súrold (de reggel van még)
2012. jan. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára pótórákra lesz szükséged! No meg egy új KRESZ vizsgára!

:D

"állok a pirosnál és éppen sárgára vált" No ilyen pedig nincs! Piros (vörös) után piros-sárga jelzés következik. Ilyenkor kuplung be, sebváltó egyes fokozatba és vársz a zöldre. Zöldnél kuplung ki, indulás...

Miért kellene állás közben 2-be váltani?


Némi segítség a vizsgához:

Kéz és lábmunka:

http://www.youtube.com/watch?v=klMur6TPkrM

Parkolás:

http://www.youtube.com/watch?v=FRwOAXjpDx4


:D

2012. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!