Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 2012. 01-töl tényleg csak...

2012. 01-töl tényleg csak 24-orát tartozkodhatok MO-on az angol rendszámu autommal?

Figyelt kérdés
Vagy meddig él a 30-napos törvény? Vagy már nem él?És hogy bizonyitsam be hogy 5 órája vagy 25 órája léptem be az országba.Semmijen jogszabályt nem találok erröl.Magyar állampolgár vok,de 7 éve kinn élek dolgozom,csak az ünnepekre jöttem haza.
2012. jan. 6. 12:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem fogadta el az angol jogsimat a redör ,mert ö nem tudja leellenörizni a valodiságát,mert nincs benne a magyar rendszerben az angol.Erre én azt kérdeztem hogy akkor járhatok hamis jogsival is mert ugysem tudja ellenörizni?azt mondta akár járhatnak is.
2012. jan. 6. 13:14
 12/26 A kérdező kommentje:

Van angol lakcimem is a papirjaim rendben vannak mert visszakaptam a rendszámot is.

A kérdésem az volt hogy merjek e igy jármi az autoval, vagy most mi az érvényes jogszabály?

2012. jan. 6. 13:16
 13/26 anonim ***** válasza:

A jogszabály érvényes és egyértelmű, ha a 25/B. § (1) A közúti forgalomban

"(4) Az (1) bekezdés b) pontjában foglaltakat nem kell alkalmazni, ha a járművezető

a) szokásos tartózkodási helye nem Magyarország területén van"


Vagyis, ha igazolod a rendőrnek, hogy a tartózkodási helyed Angliában van, akkor ezzel eleget tettél jogszabályi kötelezettségednek.


Az pedig, hogy "durva" szabály, ha már az angoloknál járunk, ott ha valaki külföldi rendszámú kocsival túllépi az előírt határidőt, és túltartózkodik az autó angol honosítás nélkül, közúti ellenőrzéskor lefoglalják, és lehetőleg MÉG AZNAP bezúzzák a gépjárművet. Ezzel segítik elő a gépjármű-kereskedelmet...

2012. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
de a rendör a helyszinen nem tudja ellenörizni a papirjaimat ez itt a gond.Nincs az adatbázisukba az angol jogositványom. akkor mivel igazoltam volna?A jogsimat nem fogadta el hivatalosan.pedig azzal tom igazolni hogy külföldi lakos vok.
2012. jan. 6. 13:23
 15/26 A kérdező kommentje:
És hány napig tartozkodhat itt az autó?
2012. jan. 6. 13:24
 16/26 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, olyan nincs, hogy nem fogadja el a rendőr. Az angol jogsi ugyanúgy EU-s jogsi, mint a magyar, ha a rendőr nem ismeri, akkor talán tanulmányozza az utóbbi 8 év magyar történelmét, és ébredjen föl, mert mindkét ország EU-s, el kell fogadnia, ez nem az ő döntése, hanem szabály, ami rá is vonatkozik.

Egy embernek csak egy jogosítványa lehet, én is az angollal vezetek Mo-on, soha semmi gondom ebből nem volt.

2012. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vok. De pont ez volt a gond más papirom nem volt a helyszinen,csak jogsi. amit nem fogadott el.leirtam az elöbb is hogy miert nem.nem tudja leellenörizni.Ezért kérdezen hogy járjak igy az autoval, de ugy látom csak olyan válaszok jönnek amivel nem vagyok elörébb.Ezeket tudom.Nem ezt kérdeztem volna.
2012. jan. 6. 13:39
 18/26 anonim ***** válasza:

24 órán át használhat magyar állampolgár vagy magyar lakcímmel rendelkező állampolgár külföldi rendszámú autót - bárki bárhogyan is ragozza,punktum.

Az első ellenőrzés már adatbázisba kerül és a második eleve bukta ha az elsőt valaki valamilyen szinten,bármilyen céges,közjegyzős,hiteles fordítós,mellette ülő rokonos hivatkozással megúszta volna.

Ez van.

2012. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"vagy magyar lakcímmel rendelkező KÜLFÖLDI állampolgár"

bocs,kimaradt a lényegi szó

2012. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ha magyar bejelentett lakcímed van, Magyarországon élsz, Magyarországon dolgozol, akkor vonatkozik Rád.


Ellenkezö esetben, tehát, ha Angliában van bejelentett lakcímed vagy ott dolgozol, amihez ugya lakcím is társul, akkor nem vonatkozik Rád.


Nem kicsit lenne diszkrimináció, ha nem lehetnének a külföldiek az autójukkal 24 óránál többet Magyarországon...

2012. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!