Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionos szeretnék lenni de...

Kamionos szeretnék lenni de egy elég jo nevű iskolában jarok 4 es általánossal amikor az osztályfőnök megkérdezte hogy mi szeretnék lenni mondtam, h kamionos erre kiborult akárcsak a szüleim. Szerintetek tényleg szégyen? 14f

Figyelt kérdés

2012. jan. 15. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát csak gondold át: eléggé jól tanulsz, ergo ha továbbra is tartod a teljesítményedet és minden esélyed megvan rá, hogy elvégezz egy jó egyetemet, amivel utána itthon is és külföldön is (ahol szeretnéd) jól megélsz, úgy, hogy napi 8 órát dolgozol, fizikailag nem megterhelő munkát. Míg kamionosként van, hogy hetekig úton vagy, szinte esélytelen, hogy normális családod legyen mellette, alig van szabadidőd és ráadásul az állandó vezetés fizikailag is megterhelő hosszútávon...
2012. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még várd ki a végét, hogy később milyen jegyeid lesznek. A középiskola nagyon vízválasztó. Semmi probléma nincs azzal, ha kamionos szeretnél lenni, annyi, hogy attól éretségizz le, ezután tanulj valami szakmát, akár fősuli, ettől még nyugodtan elmehetsz kamionozni pár évet, ha meguntad, tudsz mást is csinálni.
2012. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért nem akarják mert ha jó tanuló vagy akkor el tudsz menni egy normálisabb helyre ahol normálisan fizetnek. Én kamionos vagyok de amikor elmondtam anyámnak kb 2 hétig látni se akart mert apám is kamionos volt és balesetben meghalt. Szerintem hallgass rájuk.
2012. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bánomisén ***** válasza:
Dehogy szégyen, csak szeretnék, ha továbbtanulnál. Egyébként abban igazuk van, hogy a mai világban jobb, ha több lábon állsz, több szakmád van. Tanulj, amíg csak tudsz, utána is lehetsz még kamionos, ha akarsz, a tanultság nem kizáró ok.
2012. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert a társadalom úgy van összerakva, hogy "melósnak" az alja megy, aki épphogy bukdácsol. Aki kicsit is okosabb, az már szellemi munkát akar végezni, irodában, öltönyben-nyakkendőben vagy kiskosztümben-magassarkúban üldögélni, LCD-monitoron céges levelezőlistán érkezett YouTube-videókat nézegetni, vízadagolónál sorban állni a mentesvízért, nyáron gurulós székkel közeledni a klíma beltéri egysége felé.

Aki viszont nem teljesen analfabéta, mégis ilyen "kétkezi" munkát akar, azt nem értik. A kamionozás jellemzően nem a zsenik munkája, a vezetést meg lehet tanulni különösebb atomfizikai képességek nélkül.

Jót akarnak neked, akik másra beszélnének rá, mert könnyebb irodában dolgozni napi 8 órában, mint kamiont vezetni a világ végén hivatalosan 9 óráig, a valóságban addig, ameddig csak bírod. Viszont nem biztos, hogy feltétlenül diplomás értelmiségiként van jobb esélyed elhelyezkedni (nem lehet mindenki aktatologató és középvezető, dolgozni is kellene valakinek), lehet, hogy kamionosként vagy "egyszerű" munkásként jobbak az esélyeid. És ki tudja, akár még jobban is kereshetsz, mint egy közalkalmazotti bértábla bal felső sarkában küszködő tintanyaló.

2012. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A tanárok azt mondják,hogy csk abban lehetsz sikeres amit szeretsz csk az én esetemben nem...
2012. jan. 15. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:

"A tanárok azt mondják,hogy csk abban lehetsz sikeres amit szeretsz csk az én esetemben nem..."


Hidd el, jól hangzik az hogy mész országról országra stb stb.. de én tapasztalatból tudom, hogy sajnos nem ebből áll...Alig kapsz melót, ha kapsz is örülj ha fizetnek(keveset..)


Alig vagy otthon, heti 1 fürdés, folyamatos veszély és idegesség, mert otthonról szól a főnök hogy gyerünk, siess, az nem érdekli hogy lejárt a vez. időd ...


Van előnye is a melónak, de a legtöbb kezdő 1 max 2 hónap után abba hagyja mert sok, fárasztó.


Tehát előtte tanulj valami szakmát, vagy menjél egyetemre, és ha akkor még mindig akarsz, akkor hajrá.

Egyébként is csak 21 éves kortól vesznek fel cégek(a legtöbbje)

2012. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
először érettségizz le, nem árt, ha van egy diplomád, mert igaz a nélkül is lehetsz sofőr, de jól jön és a szüleid is jobban érzik majd magukat. aztán kamion és PÁV2 jogsi... ha PÁV1-et csinálsz. személyt is szállíthatsz, ha elbukod, a 2-es még járhat. de asszem ráérsz még :)
2012. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szántóvető ***** válasza:
Nehéz szakma.Van ismerősöd aki kamionos?akár itthon dolgozol akár külföldön,be leszel zárva egy fülkébe hetekre.Ezt sokan nem bírják,és még a családról nem is beszéltem :)
2013. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hallod, én most hagyom ott. Vagyis ha kamionos akarsz lenni akkor inkább úgy legyél az hogy családod ne legyen és ne belföldön legyél mert egy kalapszar az egész. Én karácsony óta itthon vagyok, egyszer mozdultam meg akkor is 1 hétig voltam távol szaros 30.000Ft-ért. Most találtam egy másikat, spanyolba fogok járni, sokkal jobb a fizetés de sokkal többet is kell menni. Kb 2 hetente 1x fogok hazajönni.

Gondold meg.

2013. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!