Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Costa Concordia-t szerintete...

A Costa Concordia-t szerintetek ott fogják hagyni, ahol zátonyra futott, vagy megpróbálják megmenteni?

Figyelt kérdés

Ha totálkárosnak nyilvánítják, akkor szerintem van esélye, hogy otthagyják. Járt már így hajó, pl az American Star:


http://www.youtube.com/watch?v=iqdtRSwbIaU


2012. jan. 15. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán ekkora hajóval, hogy mehettek olyan közel a parthoz : http://www.youtube.com/watch?v=Ownv5cMYDkg ?


Ha itthon történt volna, a vasgyűjtők már rég elhordták volna :)

2012. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Úgy van 1. , néhány reciclingmatador egy nap alatt elhordaná.
2012. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát az én sem értem :) Pedig azt írták, hogy már kismilliószor végigmentek azon az útvonalon.


Amúgy szerintem ezt nem nagyon fogják lopkodni, mert nehezen megközelíthető, meg az oldalára van dőlve.


Amit szétlopkodtak, az a Word Discoverer, még az ablakait is kilopták:


[link]


Magára hagyott hajóroncsokról lehet olvasni még itt:


[link]

2012. jan. 15. 14:04
 4/19 anonim ***** válasza:

Ott biztosan nem marad, habár érdekes látványosság lenne.


Elég sokminden felhasználható ám még belőle, pl. az iszonyatos mennyiségű fém, én legalábbis reciklálnám szívesen. :)


Valaki írta hogy miért ment olyan közel a parthoz: a végső állapot fényképeihez azt is hozzá kell képzelni, hogy a kapitány, miután felfogta hogy ebből bizony süllyedés lesz a sekélyebb rész felé kormányozta/kormányoztatta a hajót.

2012. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A cikkben lévő hajókat sem reciklálták. Szerintem egyszerűen nem éri meg, vagy nem tudom. Ha így marad, pár évtizeden belül felemészti a tenger szerintem.
2012. jan. 15. 15:42
 6/19 A kérdező kommentje:
Plussz ha a biztosító fizet, akkor meg pláne nem hiszem, hogy megmentik. Mondjuk bízom benne, hogy igen, mert nagyon sajnálnám szegény hajót. De vontatni szerintem nem tudnák, mert egyrészt megfeneklett, másrészt nagyon nagy károkat szenvedett. Elszállítani meg megint csak nehéz lenne, mert 115 ezer tonnás.
2012. jan. 15. 16:11
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem tört el az üveg a felavatásánál:


http://www.youtube.com/watch?v=xQw-Un_ufg4

2012. jan. 15. 18:00
 8/19 anonim ***** válasza:
A világ nem minden országában (helyesebben rajtunk kívül kb. sehol sem ) divat az, hogy ha leejtesz egy bármilyen fémtárgyat még le sem ért, de már alatta állnak hogy összeszedjék... Amerikában sok helyen azért nincsen kerítés mert nincsen rá szükség, mert nem visznek el semmit... Svájcban bent hagyhatod a Bentleyben a kulcsot, mert tutira nem fogják elvinni (jó ez itt is igaz de csak azért mert átlag embernek sosem lesz ilyen autója csak maffiózónak). És még sorolhatnám... De a kérdésnél maradva: ott ez fel sem merül, hogy esetleg bárki is szétlopná...
2012. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képeket, hát az a lyuk ott elég betyárul néz ki.


Ez a hajó még szinte tök új, vagyis az elvesztése elég nagy veszteség lehet a cég számára. Gondolom fel fogják mérni hogy meg lehet-e annyira foltozni a hajó alját hogy legalább a dokkig el lehessen vontatni. Az hogy felborult szerintem nem olyan nagy baj önmagában, "simán talpra lehet állítani", majd vontatni. Inkább az a gáz, hogy egy csomó olyan felszerelés, bútor, eszköz, stb. van a hajóban, ami nem szereti annyira a vizet.


Szóval biztos hogy fel fogják mérni a károkat, készítenek egy költség - hatékonyság elemzést, és amelyik olcsóbb, azt fogják csinálni...


Mivel szó volt arról hogy akarnak még ugyanilyen hajókat csinálni, lehet hogy azt fogják követni, hogy amit csak lehet és nem sérült a víztől, ebből kiszedik és megy bele az új hajóba...

2012. jan. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Minden elismerésem nekik, ha visszavontatják. Remélem meg fogják csinálni. Szerintem ami nem volt rögzítve, az biztos, hogy tönkrement a hajóban. Ami rögzítve van annak is legalább a fele, mert félig el van süllyedve a hajó és elöntötte a víz. Kérdés az is, hogy fizet-e majd a biztosító. Majd ezekhez mérten eldöntik, hogy kihozzák-e onnan.


Amúgy eddig nem hittem ezekben, de érdekes, hogy a pezsgősüveg sem tört el és péntek 13-adika volt.

2012. jan. 16. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!