Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt a biciklit érdemes megvenni?

Ezt a biciklit érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Ez egy használt bicikli és nem tudom,hogy jó-e. A fiamnak szánom szüli napjára.20 000-ért árulják,de alku képes.

Kérlek titeket mondjatok vélemény!Akkor is ha nagy gagyi vagy drága,stb. MINDEN HOZZÁSZÓLÁS ÉRDEKEL!!

Kösz előre is!

[link]


2012. febr. 2. 11:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ennyi pénzért nagyon megéri.Jó bringa.Most én is árulok egy össztelósat.
2012. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Y vázas a gép. Ennek a kialakításnak a hátránya az hogy ha az ülés le van engedve akkor a hátsó villa lengésének útjában van. Erre a megoldás a rövidebb üléscső vagy a vasfűrész.

De egyébkénk ennyi pénzért simán megéri. Ha a fiad magassága megfelelő akkor teljesen jó lesz szerintem. Ha nem akkor meg nemárthat elővenni a vasfűrészt. Egy új üléscsövet meg 1000Ft körül lehet venni.

2012. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Látom nagyon értetek a biciklikhez. Egyáltalán nem éri meg!!! Ez egy tipikus áruházi bringa, tesco-ban, interspar-ban, meg Auchan-ban kapni ilyen szarokat. 20 ezret nehogymár kiadj érte! Ennyiért újat kapsz, de egyébként ezek nem érnek még egy ezrest se. Rakás szarok! Ha normális biciklit akarsz, menj bicikli szaküzletbe, vagy Hervis-be, Decathlon-ba!
2012. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez így van.

A helyzet a következő.

Merev vázas bringát kapsz normálisat 50-ért.

Első telósat 100-ért.

Össztelósat 150-200-ért (kinek hol kezdődik a normális).

Használt bringában ezt megfelezed, persze itt is ki kell fogni, mi az, amit érdemes megvenni.

Ezt a bringát újkorában sem volt érdemes. Miért? Mert ez bizony teszkóbike, hulladék alkatrészekből rakták össze, és árulják mondjuk 50-ért. Aki ezt megvette, valszeg már rájött, amint elkezdi használni a gyerkőc, elkezd széthullani a cucc, ezért próbál megszabadulni tőle.


Pár dolog, ami már a képről látszik:

Műanyag pedál (semmi perc alatt elhasználódik)

Műanyag fékek (nem lehet rendes fékerőt elérni velük, hajlanak)

Váltó- és fékkarok teljes hiánya (ergo használhatatlan a bicikli)


Ha bringát akarsz venni, akkor tényleg sportáruházban, vagy bringaüzletben. Ha meg a pénz probléma, és csak az apróhirdetés marad, akkor leginkább merevvázas bringát nézz, mert teleszkópos bringát, amit érdemes is lenne megvenni, nem nagyon árulnak ilyen árkategóriában. Városi/enyhébb terepes használatra felesleges is a teleszkóp.

2012. febr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
De ha nincs rá 150 ezre?
2012. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közbe meg mutattam a fiamnak is a hirdetést, amibe ez a bringa volt és azt monda ő is ,hogy ezt a TESCO-ba 15 ezerért árulják,,és nehogy meg vegyem.
2012. febr. 3. 14:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Az komoly testvérem, tényleg nincs se fékkar, se váltókar. Mondjuk meg se néztem nagyon ezt a vackot, csak egy pillanatra, rögtön felismertem, hogy volt ilyenem kicsi koromba és szanaszét hullott alattam. Emlékszem vittük még bicikli szervizbe, ahol mondták, hogy ezt nem is éri meg javítani :D Aztán épp lomtalanítás volt, ahogy volt a bicikli, letámasztottuk a járdára. Természetesen egy cigány már 2 mp alatt ott is termett érte és vitte xDxDxDxDxDDDDDDDDDDDD Első és utolsó áruházi bringám volt. Emlékszem mennyi gond volt vele. Járdaszegélynél leszállni és át tolni, mert 8-as lett a kerekébe tőle. Akkor egyszer Kaisers-nál meglöktem vele bevásárló kocsikat, hát nem elferdült tőle a villája? xDxDxDxD Csak összehasonlításképp a Decathlon-ban vettünk utána egy biciklit 260-ról volt 190-re árazva, össztelós, rockrider, XC bicikli, hát ez még azt is kibírta, mikor frontálisan ütköztem vele motorossal :D Semmi baja nem lett a felnijén kivül. Nah jó, nagyon picit meghajlott a féktárcsa is, így azt is lecseréltük. :D Azt ajánlanám, hogy a fiaddal menj bringát venni. :)
2012. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen az lesz,hogy nélküle nem veszek ilyen dolgot,,,sőt semmit,mert én nem értek hozzá és utána jön a kritika,hogy jól bevásároltam :)
2012. febr. 3. 17:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Hunter9700: Akkor nem veszel össztelós bringát, ilyen egyszerű :) Mindennapos használatra bőven jó a merevvázas is.
2012. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 cirmos62 válasza:
Hasonlót vettem már én is pár éve az OBI-ban, azon még tárcsafék is van, ha jól emlékszem huszon....ezerért. Kerékpár szervízben kellett beállíttatni, hogy a garancia érvényes legyen. Az egyik féket már akkor sem állították be rendesen, a másik viszont azóta is jó. Igaz, hogy terepen nem használom és vigyázok is rá, ezért nem volt vele különösebb problémám. Akinek nincs 100, vagy több 100 ezre egy bringára, és nem extrém terepen használja, kénytelen megelégedni a hasonló minőséggel, vagy pedig vegyen márkásabb, viszonylag egyszerű szerkezetű használtat, lehetőleg szaküzletből. Azóta vettem már közel 100 ezres Gepidát is, de probléma még azzal is van, a kíméletes használat ellenére is.
2012. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!