Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit kell ahhoz tennem, hogy...

Dviid kérdése:

Mit kell ahhoz tennem, hogy mentőhelikopter pilóta legyel? 14/F

Figyelt kérdés

2012. febr. 2. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Repülőorvosi alkalmasság, melyről további információ: (www.repuloorvos.hu)

betöltött 16. életév

középfokú iskolai végzettség

elméleti tanfolyam elvégzése és sikeres elméleti vizsga

gyakorlati képzés elvégzése és sikeres gyakorlati vizsga

(Amúgy be guglizhattad volna..)

2012. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és esetleg valami iskolát is tudsz ajánlani? mert már néztem Szolnokot meg láttam egy-két helyen nyíregyházát is
2012. febr. 2. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz semmilyen iskola, meg lehet szerezni magán úton is a helikopter vezetői engedélyt, csak méllyen a zsebbe kell nyúlni.

Pont a múltkor néztem a légimentők honlapján, volt egy hírdetés, hogy pilótát keresnek. A feltételek között annyi volt, hogy érvényes pilótajogosítvány gyakorlattal, EC 135-ös típusengedély (vagy hogy hívják - hogy olyat is vezethetsz) erkölcsi bizonyítány. Én is gondolkoztam, hogy ez nekem való munka lenne, de sajna nincs 1,5 millióm, hogy kifizessem a helikopter-pilóta képzést saját zsebből.

2012. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

De a Magyar Honvédség is képez pilótákat.Itt a képzés ingyenes,viszont egy adott időre a honvédséghez kell szerződnöd pilótának és csak ezután mehetsz át a légimentőkhöz.Itt sokkal nagyobb rutinra tehetsz szert és a légimentőknél ez fontos,ahogy olvasgattam.

Szükséges dolgok: egy felsőoktatásban szerzett diploma,középfokú angol nyelvismeret,repülőorvosi alkalmasság

2012. febr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2012. febr. 3. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Neten nézelődj,nem egy iskola foglalkozik repülőoktatással.
2012. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!