Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Minden áron a baleset helyszín...

Minden áron a baleset helyszínén kell maradni, ha én nem vagyok közvetlenül érintett? Mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
45 éves nő vagyok, egy vidéki nagyvárosban történt. Hirtelen elém szaladt egy gyalogos az úttestre, mire én fékeztem egy nagyobbat (nem satufék, csak a normálisnál kicsit erősebben). A gyalogos elérte a buszt, mögöttem viszont egy autó szintén normálisan lefékezett, a mögötte jövő viszont elbambult és nekiment az előtte levőnek. Elkezdtem kiszállni, de addigra már a hibás autó sofőrje kipattant és elkezdett ordítani, h az egészről én tehetek, stb. Én megijedtem tőle, h fizikailag is bántalmaz esetleg, visszaültem a kocsimba és elhajtottam. Lehet bajom abból, h nem maradtam a helyszínen ebben az esetben? Mit kellett volna tennem?
2009. jún. 2. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond. Személyi sérülés láthatólag nem történt (olyan esetben köteles lettél volna segíteni, mentőt hívni), úgyhogy rendezzék le egymás között. Mellesleg egyértelműen a hátsó volt a hibás, mert nem tartott elég követési távolságot.
2009. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
ügyes vagy...
2009. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem hinném, h valaki megsérült, mert nem nagy erővel történt az ütközés (30-cal talán), a hátsó autó vezetője pedig még ordibálni is tudott, tehát nagy baja nem lehetett :S

Hogy érted, h ügyes vagyok?

2009. jún. 2. 15:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy sz@rban hagyhattad a mögötted lévő autóst is. Ebben az esetben szinte biztos, hogy a legutolsó lesz a hibás, azonban a tényállást te tudtad volna igazán tisztázni, de te ezt nem tetted meg. Ugyanis te elmondhattad volna, hogy indokoltan fékeztél, a mögötted lévő bizonyítja, hogy nem "satu" volt, mert ő meg tudott állni, tehát megfelelő követési távolság esetén biztosítható lett volna a megállás, így a hátsó egyértelműen hibás.


Ha felírták a rendszámod, akkor sem BAJOD lesz belőle, hanem a rendőrség kérheti, hogy tégy tanúvallomást, ahol előadod azt, hogy mi is történt.

2009. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok, persze, igazad van, én is ott szándékoztam maradni, csak nem akartam kockáztatni, h az a vadállat esetleg nekem jöjjön. Szegény mögöttem jövőt viszont sajnálom, ő semmiről nem tehet..:(
2009. jún. 2. 15:29
 6/12 anonim ***** válasza:
ha nyél fékkel állsz meg akkorse kapsz büntetést, de azért vagy ügyes, hogy lefaroltál onnan mert szóltak két rossz szót. Legközelebb elütsz egy gyereket és ha lebasz az anyja elhajtassz mer megijedsz?
2009. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem 2 rossz szóról volt szó, meg tudod, nőként nehezebb kicsit a helyzet. Vagy te úgy gondolod, h Olaszliszkán is csak 2 rossz szót kapott a "vétkes"? Azt hiszem, jobban tette volna, ha minél gyorsabban elhajt a helyszínről.
2009. jún. 2. 16:11
 8/12 anonim ***** válasza:
azért más ha egy baleset van, és egy úr ideges az autója miatt mint amikor 10cigány üvölt h gyárá műán idá bázműág
2009. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ok, ez tény. De nem akartam kockáztatni. Láttam rá 30-40% esélyt, h megver, akkor pedig sokra megyek vele, h jogilag teljesen tisztázva vagyok, viszont arccsonttöréssel fekszek a traumán. Főleg, h ugye ő volt a hülye, mert nem figyelt (más meg tudott normálisan állni).

De szerintem ne ezt a részt feszegessük. Köszönöm a te hozzászólásaidat is!

2009. jún. 2. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Ott kellett volna maradnod, de ha már ordítozott stb és még "neki állt feljebb" akkor meg is érdemli ..oldják meg ketten.Nem tudom minek ugat neked, majd máskor legalább nem 1méteres követési távolságot fog tartani.
2009. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!