Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabad-e még sózni az utakat?

Szabad-e még sózni az utakat?

Figyelt kérdés

Nekem rémlik valami olyasmi hogy nem szabad sózni. Mégis tonna számra szórják a sót az utakra.

Nem zavar senkit hogy mennyire károsítja a környezetet a járműveket és az utakat?

Az meg a másik hogy tapasztalatom szerint a hóba szórt homok/fűrészpor vagy egyéb érdesítő anyag jobb tapadást biztosít mint a só. Főleg hogy az pl nappal latyakot csinál, este meg ráfagy az egész az utakra és semmi tapadást nem biztosít...


2012. febr. 15. 17:50
 1/6 anonim válasza:
100%
már jó lenne, ha leállnának a sózással, mert a cipőmet is tönkreteszi
2012. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magánházaknál tilos,megbüntetnek érte. Az utakon pedig lehet,mert nincs más anyag,illetve ami van,az rendkívül drága és arra nincs pénz.
2012. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Naigen A cipőt nem is írtam. Pedig nekem is eszi rendesen a bakancsaimat...

De legalább kevernének homokkal a sót, így talán még tapadna is az út, meg sóból se kéne annyi. És kétlem hogy a homok drágább lenne mint a só...


Épp sétálgattam múltkor, egyik járdaszakasz tiszta latyak, alatta jég és persze csúszik. Egy másik szakaszon kicsit arrébb meg letaposva a jeges hó, beleszólva valami szemcsés cucc és persze hogy jobban tapad mint a sózott. Ráadásul nem süllyedek benne bokáig...

2012. febr. 15. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:
A hagyományos NaCl-ot nem lehet használni, helyette asszem CaCl-ot használnak, ami kinézetre hasonló. Az meg nem károsítja az utat meg a környezetet sem, de valamivel drágább.
2012. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát mifelénk ugyanúgy csillog az út a sókristálytól meg fehérlik is tőle. Meg a bakancson is ugyanolyan nyomot hagy.

Meg amit leszórnak az átlátszó(vagy inkább tetsző) kristályos cucc.

2012. febr. 15. 20:45
 6/6 anonim válasza:
Igen sót használnak a közutak síkosságmentesítésére, de ha x ember a kertje előtt tesz így, megbüntetik...
2012. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!