Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek ha biciklivel...

Megbüntethetnek ha biciklivel rajtakapnak gyorshajtáson?

Figyelt kérdés
Vagyis mondjuk ahol pl 20km/h korlátozás van...
2012. febr. 16. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kilométeróra nem kötelező te nem tudhatod hogy gyorsan mentél.

Én már jártam úgy hogy rendőrük mértek éppen, dombon lefelé 40-es táblánál 60-al elhúztam :D Szerencsére nem foglalkoztak velem.


De ha rendőr épp villog le az útról és sejted hogy gyorsan mentél akkor nemárthat gyorsan zsebretenni a kilométerórát:)

2012. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A KRESZ szabályai minden közlekedőre érvényesek . Tehát természetesen IGEN !
2012. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

"Mivel kilométeróra nem kötelező te nem tudhatod hogy gyorsan mentél. "


Ez mekkora baromság. Igen megbüntethetnek, ugyanúgy mint az ittas kerékpározásnál, vagy a nem megfelelő felszerelés miatt.

2014. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ez mekkora baromság. Igen megbüntethetnek, ugyanúgy mint az ittas kerékpározásnál, vagy a nem megfelelő felszerelés miatt."

Hát nem tudom hogy hogy te hogy vagy vele, de ha én iszok akkor tudok róla. Kötelező felszerelés meg megint elő van írva. De a kilométeróra nincs köztük. Így ha az nincs akkor csak tippelni tudod a sebességedet. Az meg kinél mennyire pontos...

Jártam olyan helyen hogy a faluban egy szép dombocska, iskola/óvoda(vagy valami olyasmi) miatt 20-as tábla az út szélén. Hát a mamik gyorsabban gurultak le a dombon... De szerinted ők ezt tudták?

2014. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!