Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet automata...

Magyarországon lehet automata váltós autóval vezetni tanulni?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint jóval , egyszerűbb a kezelésük az automata váltós autóknak.Lehet-e nálunk ilyenen tanulni?


19/L


2012. febr. 27. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha az autósiskolának van ilyen típusa akkor igen, lehet.

De a jogosítványod CSAK automata váltós gépkocsira lesz érvényes!

2012. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2012. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nézegetem a jogsimat de sehol sincs feltüntetve iylesmi, B kategória érvényes ettől eddig aztán kész.
2012. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy lehet-e. De az biztos, ha nem tanulod meg a váltó, kuplung használatát, akkor bajban leszel, amikor hagyományos típust kell vezetned.
2012. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem igazából már van jogosítványom és sima váltóson tanultam.Itthon van kettő autónk , az egyik egy Citroen Berlingo ez manuális váltós , általában áru fuvarozásra használjuk.A másik autónk viszont automata váltós családi autó.Amikor a Citroenbe beülök és elindulok, állandóan átkozom hogy miért kell ilyen borzalmat az autókba építeni amikor jóval egyszerűbben is megoldható.Rendkívül rossz, hogy egyik lámpától a másikig felkapcsolok hármasig és amikor pirosat kapok akkor vissza üresbe.


A hugom éppen most tanul vezetni és neki keresek megoldást hogy megkíméljem a manuális váltó borzalmaitól.

2012. febr. 27. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én nézegetem a jogsimat de sehol sincs feltüntetve iylesmi, B kategória érvényes ettől eddig aztán kész."


Automata váltóson vizsgáztál?

2012. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha autómata váltós kocsin vizsgázol akkor lesz egy A betű az érvényesség mellett. Tanuljon meg manuálisan vezetni utána már ha neki kényelmesebb akkor vegyen/hasznáéjon automatát.

Én már lvek óta vezetek manuálison nem egy nehéz dolog. Jobban szeretem mint az automatát. Volt olyanhoz is jópárszor szerencsém.

2012. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha automatáson vizsgáztál, a jogsi 12. oszlopában az adott kategóriánál kellene egy 78-as számnak lenni.

[link]

2012. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%
Pofon egyszerű pedig a manuális váltó használata, csak fordíts rá időt... Halottam már olyanról aki télen kanyarban megcsúszott automata váltós kocsival mert pont akkor váltott... Sokkal jobb ha te irányítod a kocsit és még gazdaságosabban is lehet vezetni vele :)
2012. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!