Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerinted is rossz Magyarorszá...

Szerinted is rossz Magyarországon a közlekedési morál?

Figyelt kérdés
Vidéken lakom, De Bpre járok iskolába. Itthon elég sokat biciklizek. Nem vagyok konfliktuskereső ember, mégis szinte minden héten van vmi. A gyalogosok többsége 3 méterre a járdától a bicikliút közepén sétálgat, és ha rájuk szólok, vagy csengetek, fel vannak háborodva. Az autósok közül szinten mindenki a megengedettnél gyorsabban megy, és összevissza előzget.Budapest meg akár külön téma is lehetne, áthajtanak a piroson rendszeresen, ráállnak a járdára autóval stb. ti ezt hogy látjátok?

2012. jan. 25. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Minden relatív

Szerintem még nem jártál az olaszoknál, spanyoloknál,vagy még délebbre

2012. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te még nem jártál Angliában. Ott minden megveszekedett centiért elkeseredett harc folyik az utakon.
2012. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Engem az idegesít, hogy a sofőrök kb. fele nem tud vezetni, állandóan nyomja a féket, mint süket a csengőt, fél óra alatt gyorsul fel 50-re, bénázik, töketlenkedik, én meg nem győzök előzni.
2012. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Antimod ***** válasza:
56%

Nem annyira. Vannak bunkók persze, de sok az előzékeny ember is. Nem általánosítanék egyik irányban sem.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Én Ausztriában és Németországban vezettem Mo.-n kívül, ott fényévekkel jobb minden. Ami itt rém idegesítő az az "egyéni haszonszerzés mindenek felett" jelenség. Az indexet nem használják, állok a körforgalom behajtójánál mint f@sz a lakodalomban, de nem indexel senki se, hogy kihajt. Ugyanez a pesti rakpart lehajtónál is általános.


Rád dudálnak ha lassan mész, akkor is, ha okkal, pl. parkolóhelyet keresek, de a mögöttem levő annyira a fenekembe, hogy hiába rakom ki az indexet, már nem tudok visszatolatni és dudál, mert ő siet.


Ha meg nem sietnek, akkor meg megy a töketlenkedés, piros-sárga-zöld, mintha egy takonnyal teli vödörbe turkálna a váltó helyett, keresi az egyest, szépen komótosan pakolja, stb. Kedvenc alfaj az aki 50-es szakaszon 35-el megy, majd amikor látja, hogy az előtte 50 méterre levő lámpa sárgára vált, akkor padlógáz és 80-al hajt át, hogy még elcsípje, mögötte már persze senki nem fogja elérni.


Nem hagyhatsz megfelelő követési távolságot, mert ha megteszed, rögtön megelőznek vagy élelmes polgártársak besorolnak, tipikus a reggeli M1-M7 környékén a BAH csomópont felé.


Buszsávba behajtás általános pl. az Erzsébet hídon, általában persze nagy fekete autóval. (nekem is nagy fekete autóm van, tehát nem ez a lényeg). Rokkant parkolóhely általános elfoglalása, vagy szimplán csak elakadásjelző a körúton.


Arról már nem is írok, hogy autópályán belső sávban a maximális megengedett sebesség-5-el megy (mert óra szerint már megvan a maximum) és önkéntes rendőr jelleggel ezt fent is tartja.


Igazából a fenti problémák mindegyike a "majd én az tudom" mentalitásból ered. Csak nekem legyen jó, a többieket lesz@rom.

2012. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Relatív! Németországban nagyon kedvesek és előzékenyek. Görögországban azt se tudják, hogy melyik irányba kell menni a körforgalomba!! Nem vicc! Egyiptomba 2órát vezettem de az maga a halál, szamár busz autó minden volt ott.
2012. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Volt szerencsém Ausztráliában eltölteni egy hosszabb időszakot.

Ott igaz, hogy mosolyog mindenki, meg átengednek a zebrán, meg kerülik a gyorshajtást, de ezen kívül bunkók a vezetők.


Többek között, hogy ott működjön a "zippzár elv" az ki van zárva.

egyéb helyen fél napig is indexelhetsz, nem fognak beengedni.

Szóval ez is más mentalitás.

2012. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ahogy az első hozzászóló írta, az a tuti...mindn relatív


én török-arab-perzsa városokban gyakoroltam az életbenmaradást...sikerült...a pesti közlekedés az csak lágy bébipú...semmi...ujjgyakorlat...

2012. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 csiperkee válasza:
Annyira nem rossz de nem is dicsérném agyon persze én sem akarok általánosítani de kecskemétről sűrűbben járhatnának buszok táborfalvára ha véletlenül lekésed váhatsz másfél órát mire jön a másik ez elégghé kellemetlen főlegh télen:/
2012. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
csiperkeenek nagyon átjött a lényeg :)
2012. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!