Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szeretnék venni 1 használt...

Szeretnék venni 1 használt autót viszont nekem drága lenne a biztositás ezért gondoltam édesanyám nevére venném viszont neki tartozásavan ezért félnék nehogy elvigyék a kocsim viszont ha én lennék a tulajdonos és ő a üzemben tartó akkor is elvihetik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem vihetik el.
2012. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van. Üzembentartónak jegyeztesd be a forgalmiba és akkor nem nyúlhatnak az autóhoz. Te pedig a tulajdonos leszel!
2012. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat
2012. márc. 1. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor eredetiségvizsga után mész átírni az autót az okmányirodába akkor érdemes lenne édesanyádnak is veled menni a könnyebb ügyintézés miatt!
2012. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
esetleg azt megtudnád mondani hogy igy mi a menete? vásárláskol az én nevemre vegyem és okmányirodába megjelölöm édesanyám üzemben tartónak? ez miféle +költségel jár?
2012. márc. 1. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:

A korkedvezménnyel nem spórolsz annyit hogy megérné, főként ha édesanyádnak nincs jogosítványa vagy/és A00-ban van! Főként, hogy a te besorolásod se fog javulni, mert még évek műlva is A00-ás maradsz!


Szóval érdemes átszámolni mindent!


Ha nincs havi plusz 2-3 ezer forintod biztosításra, akkor mi lesz az adókkal, karbantartással (olaj, szűrők, vezérmű, gumik,stb...), és a benzinnel?

Sajnos manapság a fizetni valók nem szűnnek meg a vétellel, csak akkor kezdődnek igazán...

2012. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nekem 21 ezer lenne/3hó anyumnak "csak" 7 ezer/3hó
2012. márc. 1. 23:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van. Vásárláskor a nevedre veszed. Az okmányirodában pedig pluszban bejegyezteted a forgalmiba édesanyád mint üzembentartó.
2012. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
oké köszönöm szépen
2012. márc. 2. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen autót tervezel venni?
2012. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!