Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Most vettem egy használt...

Most vettem egy használt autót, ha a régi tulajdonos már befizette erre az évre a súlyadót, akkor nekem csak jövő jan- 1-től kell fizetnem majd súlyadót? Hogy tudom igazolni, hogy be van fizetve?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 18:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Adás- vételi szerződés az okmányirodánál marad?
2011. ápr. 13. 18:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ő már befizette, akkor neked nem kell. A gépjárműadót az fizeti, akinek jan. 1-jén a nevén van az autó. Majd jövőre fizethetsz. Az adásvételi szerződést pedig nem tartja meg az okmányiroda, nem kell az nekik. Ha mégis kérnék, akkor világosítsd fel a szőke hajú, műkörmös Jucikát (ha épp felnéz a Glamourból), hogy lesz szíves lefénymásolni, ha nekik annyira kell, de az bizony a tiéd és pontosan jó helyen van nálad. Be kell vinni, ha jól emlékszem, be is jegyeznek rá valamit, de nem tartják meg.
2011. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Súlyadó már nincs, csak gépjármű adó! Az előző helyesen mondta kivéve, hogy az adásvételi eredetijét átírásnál leadod az okmányban, és kapod majd a törzskönyvet cserébe! Jobb ha több adás-vételit írtok! Ha hiteles, akkor pedig a törzskönyv a bankhoz kerül az opció törléséig (amit szintén le kell adni az okmányban).
2011. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez attól függ, milyen autó, és mennyiért vetted.
2011. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!