Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kiállíthatom a 2éve befejezetl...

Mian kérdése:

Kiállíthatom a 2éve befejezetlen jogsim? Elsősegély hiányzik csak! 20F

Figyelt kérdés

2008.12.01én megbuktam kreszen majd 2009.04.20án sikeres kresz viszgát tettem, ezt követően 09.05.26-án rutin is meglett, majd 09.07.06-án forgalom is sikeresen meglett.

Egyedül az elsősegélyt nem fejeztem be azóta.

Most akkor elég elmennem elsősegélyre és kiállítom a jogsit, vagy lejárt minden? esetleg kell újra kreszt is?(azt mondták kresz 2év után lejár...)


2012. márc. 13. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
KRESZT újra kell tenni, és akkor tudsz menni elsősegélyre. Viszont már kicsúsztál a 2,5 évből, ezért újra KRESZ tanfolyamra is kell menned.
2012. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de miért kéne újra mennem, ha már egyszer voltam kresz tanfolyamon? mármint tudtommal nincs arról papír hogy én részt vettem kresz tanfolyamon, tehát elvileg csak simán elmegyek egy kresz vizsgára és kész, nem???
2012. márc. 13. 12:06
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez a szabály. És feljegyzik, hogy ki volt tanfolyamon. KRESZ lejárta után 2 évvel megcsinálhatod csak a vizsgát egyedül, de 2,5 év után már a tanfolyamot is meg kell ismételni. Amúgy ez rá van írva a vizsgalap hátuljára.
2012. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Alapból nem engednek újravizsgázni, ha letelt a 2,5 év és nem mentél újra tanfolyamra. Én 2 év 5 hónap után mentem vizsgázni és benne volt minden a számítógépbe, amikor jelentkeztem vizsgára, megnézik.
2012. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még figyelmeztettek is, hogy ha nem sikerül, akkor irány a tanfolyam.
2012. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos újra kell csinálni teljesen a KRESZ-t, viszont a biztonság kedvéért a régi oktatómat is felkeresném 1-2 forgalmi óra erejéig, hogy felfrissítsd a gyakorlati tudásod.
2012. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Vezetéssel nincs gond, olyan helyen lakom ahol gyakran vezetek...Egyébként mostani árakkal nem igazán vagyok tisztában...mennyi egy kresztanfolyam???
2012. márc. 13. 13:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne halgass senkire!!!!


Ha sikeresen vizsgáztál forgalomból, az az le zártad a vizsgádat!


Akkor csak az elsősegélyt kell elvégezni!

Ha az meg van akkor írány az NKH központi kirendeltsége! Ha pesti vagy akkor a Petzvál József utca illetve vagy ahol laksz a területileg illetékes NKH!


Kötelesek a vizsgaigazolást kiadni!


A tanfolyamod akkor évül el ha te 2 ével belül nem teszel sikeres forgalmi vizsgát!


Tehát nem zárod le a vizsgádat.. az elsősegély vizsgához semmi köze a jogosítványodhoz azt nem vehetik el alkotmány és jogellenes is lenne!


Ezt onnan tudom hogy az öcsém hasonló cipőben volt mint te, 17 évesen meg csinálta a jogsit a vöröskeresztes tanfoylamról ki vágták és nem is lett volna autó így hagyta az egészet.. rá 3 évre 20 évesen ugy döntött hogy ő trolibuszvezetőnek meg és oda alap feltétel volt a B jogsi gyorsan meg csinálta a vöröskereszt vizsgát!


Ment NKH ba és a kezébe kapott egy 3 éves B s jogsi vizsga igazolást utána gó oományíroda és fel is vették a trolivezetői tanfolyamra mai napig ott van!


Jó nagy ökörséget írtatok gratulálok mindenkinek a jogszabályokat el kellene olvasni mindenkinek ajánlom a figyelmábe! :)


üdv

2012. márc. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ne halgass senkire!!!


Hülyeséget írt neked mindenki!


Én vagyok az elöbbi! Persze pótórákat vehetsz de a jógsid az nem veszett el, tessék meg csinálni a vöröskeresztes vizsgát utána azzal NKH és kapod a vizsgaigazolást közlöd velük hogy ez és ez történt ennyi 100 évig meg van minden vizsgajegyzőkönyv!


Sőt szerintem orvosira sem kell menned ha meg van a másodpéldány de azt a vizsgaigazolással kapod ki ugy tudom és a B jogsikat 90% ba 10 évre 40 év alatt adják ha nem vagy szemüveges stb...


A vizsgalap már meg szünt meg a rutinvizsga is megszünt amugy! :)))


Egybe van egy vizsga van forgalmi vizsga és ennyi..

A vizsgalapra meg van van ráírva hogy 2 éven belül el kell végeznie a vizsgákat de azt nem írja sehol hogy a vöröskerszt vizsgát is..


Kresz

Járműkezelés vagy Rutin (amig meg nem szünt)

Forgalmi vizsga


ennyi ez ha mind sikeres volt akkor nem kell mennie sehova sem vizsgázni csak elsősegélyből..


Az elsősegély vizsgának semmi köze az egészhez..

Egyszer kell csak be mutatni, sőt ha megy mondjuk C vagy D kategóriára már akkor nem is fogja kérni töle a kutya sem csak egyszer kell bemutatásra!


A legelső vezetési jogosultság megszerzésekor!!

Nekem már az meg sincs .. annó 13 évesen csináltam meg Mopedhez kelett egyszer kérték annó azóta meg csináltam vagy 6 kategóriát a kutya nem kérte sehol a jogsival igazoltam mindig és ezt az NKH is tudta hogy én annó egyszer be mutattam!


Így már nem követelhették tölem...

2012. márc. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja és azt elfelejtettem írni hogy ha meg lesz a vöröskeresztes vizsgád és ki váltod a jogsit, kapásból 3 éves jogsit fogsz kapni! :)


09.07.06. ai vizsgaidőpontal!

Ez azért jó mert nem vagy kezdő vezető! :D

Vontathatsz pótkocsit, mehetsz mindenféle járműkategóriára és mehetsz PÁV vizsgákra is illetve munkát is válalhatsz! :))

2012. márc. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!