Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan is van az a törvény?

Hogyan is van az a törvény?

Figyelt kérdés

A láthatósági mellény viselésének törvénye az amit nem értek. Pontosabban azt nem tudom hogy biciklisnek mikor kötelező.

Ahogy én tudom: Éjszaka, illetve nappal lakott területen kívűl rossz látási viszonyok mellett.

Ahogy mástól hallottam: Lakott területen kívűl éjjel-nappal.


Valaki le tudná írni, hogy pontosan mikor kötelező egy biciklisnek?


2012. márc. 21. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
éjszaka mindig mindenhol, lakott területen kívül mindig kötelező.
2012. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van. Viszont szerintem az a legjobb ha mindig mindenhol rajtad van.


"- A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek – lakott területen kívül – fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie."

2012. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak is kizárólag lakott területen kívül, szürület után kötelező. Illetve rossz látási viszonyok között.
2012. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bandris válasza:
Magadat véded vele így sz.rd le a törvényt és viseld mindíg!
2012. márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha lakott területen kívül ÁLLANDÓAN rajtad van!! Hidd el, hogy sokszor lehetetlen észrevenni a bicikliseket az autóból!
2012. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na találtam valamit itt:

[link]

Így szól a szöveg:

A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.


Ezt sem értem teljesen. A végén kint van hogy lakott területen kívűl, de az elején meg az van hogy éjjel és rossz látási viszonyok között. Vagy ez csak a világításra vonatkozik. Valaki léci segítsen ebből kihámozni a lényeget.

2012. márc. 22. 18:58
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:
Na, figyi: ha sötét van, ki kell világítani. A láthatósági mellényt meg fel kell venni, ha kifelé elhagyod a települést jelző táblát szürkület után, vagy ha köd, eső, hóvihar, stb. van. Én városon kívűl nappal, jó látási viszonyok közt is hordom.
2012. ápr. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2012. ápr. 5. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!