Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha közel 20 éve vették el...

Ha közel 20 éve vették el valaki jogosítványát (B), és most szeretné újra megszerezni a képesítést, mindenképp utánképzésen kell részt vennie, vagy mehet sima autósiskolába is? Nincs elévülés ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben: Párom jogsiját 1993-ban vonták be enyhén ittas vezetés miatt 2 hónapra. Amikor letelt az eltiltás, nem volt pénze vizsgázni, így azóta is jogosítvány nélkül van, nem is volt rá szüksége eddig. (azt nem tudom, hogy a határozatban volt-e arról szó, hogy utánképzés kell de szerintem nem, mivel nem haladta meg a 6 hónapot az eltiltás)

Most elment egy autósiskolába, hogy újra levizsgázik, de ott közölték, hogy ha egyszer már volt jogosítványa, akkor nem jelentkezhet, mert a számítógépes rendszer egyből kiadja, hogy már volt, és akkor csakis utánképzés lehet... ami ugye nem olcsó, és nem egyszerű dolog, ahogy utána olvasgattam. :( (20 éve szerintem még nem volt szg-es nyilvántartás, nem gondolnám, hogy minden jogosítvánnyal valaha is rendelkező egyén adatait felvitték volna... vagy ki tudja)

A kérdésem az, hogy a szabálysértésnek van-e elévülési ideje, nem lehet-e mégis sima autósiskolában jogosítványt szerezni? (az oktatónak akivel beszélt, szerintem nem mondta el, hogy mikor történt az eset és mennyire volt "súlyos".

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. márc. 27. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok annyira jártas a témában de. A szabálysértés abban a pillanatban elévül ahogy letörleszted. Ha pénz fizetsz, ha eltiltás kivárod. Vagyis 2 hónap után már semmis. A másik, hogy ezalatt az idő alatt csak lett volna pénze nem? A párodnak gondolom elmondták hogy kell e utánképzésre mennie, vagy csak visszakapja a jogsit. Visszakapta valamikor? Gondolom nem. Akkor szerintem egy ilyen ügyekben jártas emberrel beszéljetek a rendőrségen, vagy az okmányirodánál. Ha utánképzés kell az is olcsóbb mint új jogsi, amit szerintem sem kell letennie, hiszen megvan csak már lejárt. Utánképzés meg amúgyse árt, hiszen húsz év alatt sokminden megváltozott. Kell orvosi is neki, valszínű új kártya jogsit kap azt is ki kell fizetnie és aztán mehet is.
2012. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írj, vagy keresd me telefonon dr. Kovács Kázmért, az Autóklub jogászát. Rendkívül kedves, jóakaratú ember. Biztos tökéletes választ kapsz tőle. Nekem segített.
2012. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igen, biztos, hogy lett volna azóta pénze, csak nem foglalkozott vele, én 6 éve ismerem, azóta vagyunk együtt, szóval csak azt tudom, amit Ő elmondott. Az a határozat sincs már meg, ami alapján elvették annakidején a jogosítványát. Ha utánképzés kell, akkor azt is ki kell kérni (másolatot), mert vinni kell, szintén nem ingyen gondolom.

Amúgy amire jelentkezni akart autósiskolai tanfolyam, nagyon kedvező áron lett volna, az utánképzés töredéke csupán.

Azt mondta az oktató, hogy a KRESZből nagyon fel kell készülni, mert szigorúan veszik, na meg amúgysem árt újratanulnia, mert nem hogy 20 év, de 1-2 év alatt is sok minden változik benne. Ha vezetésből vesz pár gyakorlati órát azt gondolom elég lesz, hiszen olyan ez, mint a biciklizés, ha egyszer megtanulta valaki, nem felejti el. :)

Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat, segítséget! Szép napot. :)

2012. márc. 27. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!