Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehetne házilag merev, vagy...

Lehetne házilag merev, vagy félmerev vázas léghajót csinálni?

Figyelt kérdés

Hidrogéntöltés

150 km/h

5 db 80 LE-s boxermotor

2 pilóta + 8 utas

2-3000 m3 ballon



2012. ápr. 20. 16:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Van legalább PPL-em (sőt, még más is) de nincs naaaaagyon sok pénzem. Lehet kevés pénzzel is szakszolgálati engedélyed :)
2012. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Sajnos repcsim nem. :)
2012. máj. 17. 10:31
 13/14 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Egy ismerősöm pár ezer euróért vett egy Cessnát. (Igaz, az olyan is... de felújította szépen.)


Az 5 db 80 LE-s boxermotor is (ha felújítani valót veszel) is 5 millió alsó hangon! (A legmegbízhatóbb a Subaru EA 81, van belőle a 75 LE-től 100 LE-ig) Szóval ha van pénzed 5 darab boxermotorra, akkor valószínűleg tudsz venni egy Apollo Fox UL-t. :D (Abból láttam most használtat, 4,5 millióért árulják)


Építéshez jóval több pénz kell légijármű esetében. Megvenni az anyagokat, bevizsgáltatni, kifizetni a műszaki ellenőrzést, egy rakat hatósági illeték (ráadásul az EASA-nak, nem pedig a magyarnak, mert ilyenben az EASA illetékes)...


Ez nem olyan, mint a nagymutter süteménye, hogy a cukrászdában 2000 forint, a nagymutter meg megcsinálja 500 forintból... :D


Ha meg nem tudod megépíteni mi a francnak kérdezed? Én is megkérdezhetem, hogy felhívhatom-e szobára a Gisele Bündchen szupermodellt... gyanítom, nem fog jönni.

2012. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Csak elmélet. De a mai világban semmi nincs megfizethető áron. Eddig úgy gondoltam az építés olcsóbb mint ha vennék egyet, de többször drágább, és jó fárasztó is.(Amúgy én vagyok BI) :D
2012. máj. 17. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!