Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Városi illetve országúti...

Városi illetve országúti körforgalmakban van valamilyen spéci sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a körforgalom miatt nincs sebességkorlátozás. Viszont a biztonságos sebesség megválasztása vonatkozik rá. Meg az elsőbbségadási kötelezettségednek is eleget kell tudni tenni amikor belehajtasz, akár megállással is. A legtöbb körforgalom előtt legalább 40-es tábla szokott lenni amúgy. Van ahol 30-as.
2012. ápr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van korlátozás, akkor azt a körforgalom előtt táblával jelzik!


Városokban ritka a korlátozás, mert ott amúgy is 50km/h a megengedett sebesség.


Országúton kiteszik legtöbbször a 60-as, néha a 40-es táblát is a körforgalom előtt, ami ugye a kereszteződés kezdetéig, vagyis a körforgalom bejáratáig tart. Ha behajtottál és képes vagy fegyorsítani, akkor mehetnél akár 90-nel is, de annyival már bizonyára kisodródik a jármű a körforgalomból!

2012. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 24. 07:53
 4/7 anonim ***** válasza:

de egyébként berongyolhatsz nyugodtan a köribe, ott bent sosem trafipaxoznak ,ez tuti,

:)

2012. ápr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem azért kérdeztem, hanem mert biciklivel mentem bele kb. 30-cal, és egy autós majdnem elcsapott. Egyszerre értünk be a körforgalomba (a vonalra), ő jött balról gyorsabban, de szándékosan még gázt is adott és egy pillanat alatt már előttem volt, ezért vészfékeznem kellett.
2012. ápr. 24. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Bringával amúgy is nagyon óvatosnak kell lenni a körforgalomban és célszerű akkor is jelezned a körforgalomban továbbhaladási szándékodat (bal kéz kinyújtásával), ha amúgy KRESZ-szerint nem kellene. A kisoroló autók ugyanis simán elsodornak, ha azt hiszik, te is kihajtasz ott, ahol ők. Én ezért szoktam behúzódni a körforgalom közepére, hogy ne is tudjanak mellettem balról elmenni: én is nagyobb biztonságban vagyok és az autósoknak sem gáz, ha két másodperccel többet kénytelenek bent tölteni.
2012. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
10:38 egyetértek, én is középre húzódok ott, normális esetben amúgy sem tud egy autó gyorsabban haladni olyan kis körben.
2012. ápr. 24. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!