Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek a 33 főúton lehet...

Pál Gergő kérdése:

Szerintetek a 33 főúton lehet biciklivel közlekedni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőrendű főutak kivételével lehet, ha tábla nem tiltja. Azokon tábla nélkül is (de van tábla). A 33-s nem elsőrendű főút. Röviden: lehet.
2012. máj. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Tábla jelzi!Aki kerékpárra ül annak is tudni kell a kreszet!
2012. máj. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aki másodikként válaszol, annak is kell tudnia olvasni. Egyébként nincs tábla, nem tiltott a kerékpározás. Írtam az elsőben, hol tilos a rendelet szerint. Utánanéztem, s rengeteg kerékpáros túraútvonal van, amelynek egy része a 33-as úton vezetett. Ott szokták tiltani táblával a kerekezést, ahol van a főutat kiváltó kerékpárút.
2012. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az elsőrendű főutak kivételével lehet"

Nem tudom, ez milyen rendeletben szerepel? Tudtommal tábla nélkül csak autóúton és autópályán tilos. Az elsőrendű főút egyik sem (kivéve azokat a szakaszokat, amiket külön jeleznek, pl. 4-es Üllő-Vecsés elkerülő szakasza)

2012. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ott szokták tiltani táblával a kerekezést, ahol van a főutat kiváltó kerékpárút."

Ez szép lenne, ha így lenne, de rendszeresen futok bele olyanba, hogy egyszer csak kint van a "szentháromság", és párologj el vagy (jobb esetben) tegyél 20 km-es kerülőt, ha nem akarsz szabályt szegni.

2012. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mentem ma a 33 főúton , és láttam tiltó táblákat biciklivel kapcsolatban
2012. máj. 20. 01:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehetni lehet, csak nem szabad :)
2012. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!