Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az M3-as autópálya bevezető/ki...

Konki kérdése:

Az M3-as autópálya bevezető/kivezető szakaszán szabad kerékpárral közlekedni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy az autópálya Budapesti szakaszát használhatom-e kerékpáros közlekedésre? Én sehol sem láttam eddig tíltótáblát, és a kisebb utak kezdenek idegesíteni(Villamosok, parkolni nem tudó sofőrök, körül nem néző gyalogosok). Szóval ez lenne a kérdésem, de kérlek ne írjátok hogy nem, csak ha tudtok a KRESZ ide vonatkozó vonatkozó tiltásáról. Előre is köszönöm

2012. máj. 21. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Autópálya minimális haladási sebesség???? Már is tudod a választ ha mégsem akkor NEM lehet drótszamárral szerencsétlenkedni autópályán.
2012. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Mi köze a minimális sebességhez?

Autópályán alapból tilos kerékpározni.


Más kérdés, hogy az ott autópálya-e.

2012. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez a tábla van kint: [link]


A hungária krt-től a shell kútig, nem autópálya, de nem mehetsz be.

2012. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Második! Első vagyok. Úgy, hogy kerékpárral max 40km/h-val mehetsz autópályán meg minimum 60km/h a haladási sebesség. Akkor ezzel megválaszoltam?
2012. máj. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem.


Autópályára tilos kerékpárral felhajtani.

Függetlenül minden sebességtől.

Nem azért nem kerékpározhat autópályán, mert lassú. Azért nem, mert tilos autópályán kerékpározni.


Értem én, hogy az eredmény ugyanaz, csak rosszul vezeted le.

2012. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 5.

Te vagy aki rosszul tudja a kreszt, ime a hivatalos jogszabály:


"37. § Közlekedés autópályán és autóúton


(1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától kezdődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon más jármű közlekedése tilos."


Vagyis, minden egyéb, más jármű, amire a kresz kisebb megengedett maximális haladási sebességet ír elő, (kerékpár max 40 km/h smkp max 45 km/h stb...) nem közlekedhet autópályán és autóúton.

2012. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A bevezető szakasz autóút, nem mehetsz kerékpárral rajta.
2012. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
A budapesti szakasz tuti nem minősül autópályának, de még autóút táblát se láttam. Néhány helyen van tábla a tiltott kerékpározást illetően, más kereszteződésnél pedig nincs. De kerékpárost sem láttam még rajta!
2012. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

@7: A hivatkozott jogszabály eleve csak GÉPjárművek közlekedését engedélyezi, tehát a kerékpár sebessége irreleváns.


Csakhogy az M3 bevezetője közönséges főútvonal lakott területen belül az újpalotai csomóponttól befelé. Viszont a kerózást tábla tiltja emlékeim szerint rajta.

2012. máj. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Már az elején kint van a keró tiltva tábla:


[link]

2012. máj. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!