Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha megállok a zebra előtt...

Ha megállok a zebra előtt (nem lámpásnál), akkor miért van az, hogy 10 autóból, kb 1 áll meg, hogy át tudjak menni?

Figyelt kérdés

Mindig szabályosan közlekedek,zebrán megyek át. Tudom vannak, akik össze-vissza, nem gyalogos-átkelőhelyen , de most nem erről szeretnék kérdezni.


Szóval az autósok miért nem veszik figyelembe, hogy az a h.ülye gyalogos is siethet, s szeretne átmenni?

Nekem is van jogsim, tudom milyen vezetni, nem erről van szó.

Csak kicsit dühítő, hogy még én adjak elsőbbséget az autónak, nehogy már ő megálljon a zebránál!Vagy volt,amikor direkt gyorsított.

Múltkor türelmesen várakoztam, s elkezdtem számolni, hogy mennyi autós sza-rja le a kreszt.


Vajon akkor is ez lenne a véleményük a gyalogosokról, ha ők lennének azok?



2012. jún. 3. 20:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
"A járművezetők oldaláról pedig egy kicsi odafigyelés kellene, és egy kis önfegyelemre lenne szükség, máris kevesebb lenne a baleset a gyalogos-átkelőhelyeken. Amennyiben valamelyik járművezetőnek nincsenek meg ezek a képességek, nem képes a szabályokat betartani, az gondoljon arra, mintha valamelyik családtagja állna a “zebra” szélénél…"
2012. jún. 3. 20:46
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
én sem szoktam megállni, mert nagyon sok bamba gyalogos van akinek hiába villogok csak bámul.... viszont ha én vagyok gyalog akkor fál lábbal lelépek a zebrára és felveszem a szemkontaktust az autósokkal, ilyenkor 90%, hogy megállnak. próbáld csak ki, lehet, hogy nem az autósokban van a hiba
2012. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

Na és arra mit mondasz, kedves előző, amikor lemegyek a zebrára kb. két csíkot, és szarják le, elhúz előttem? Ott állhatok a második csíkon percekig, mire lesznek szívesek elmenni, és nem jön több. Többször is előfordult már, és nem, nem akkor lépek le, mikor már nem tud megállni. Zebrán vagyok, leléptem, de neki sürgős, és elhúz.

És a másik: Egy rendes elvétve megáll. Erre mellette a kedves másik beelőzi, és nekem kell "satuznom", mert elütne különben.

2012. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Bocs, 20:46- nak ment az "előző", azóta lett még egy.
2012. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz ötlet! Mondjuk én mindig figyelem az autóst,pont azért, hogy ő figyel-e engem:D Igaz sokszor pont az látszik, aki anyósülésen ül.

Ha épp az autós is látja, hogy nézem, akkor vagy el kezdem csóválni a fejem, s rámutatok a zebrára, vagy a karommal jelzem, hogy tessék nyugodtan előrefáradni mozdulattal.

Tudom, hogy hülyeség, csak néha felmérgel, hogy mennyibe tartana a gyalogost átengedni? S hogy mi van ha egy gyerek (esetleg az ő gyerekük) kerül hasonló szituba, s elütik.

Miért nem vagyunk figyelmesebbek?

2012. jún. 3. 20:54
 6/22 anonim ***** válasza:
első vagyok! persze vannak kivételek ugye, de ne általánosítsunk. amit mondtam az a "taktika" beválik szinte mindig, aki meg paraszt ugye az is marad. ez a fajta bunkó vezetési stílus a fiatalokra jellemző, de nem mindenkire! én 20 éves vagyok 17 éves korom óta vezetek, de talán még egyszer sem volt rá példa, hogy majdnem elüssek valakit
2012. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Vidéki városban élek, itt olyan tízből kilencen bizti, hogy megállnak.
2012. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
nálam 10-ből kilenc autó tuti megáll megáll.
2012. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen idióta, értelmetlen, buta kérdések/feltevések miatt szoktak kialakulni a hosszú, céltalan autós-gyalogos, autós-motoros, autós-kerékpáros, kerékpáros-gyalogos stb. viták. Mindenki fújja a magáét, mindenki általánosít, mindenki úgy gondolja, hogy neki van igaza etc. És van értelme ennek az egésznek? Nincs. Na ugye.
2012. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
ma 21:11 Nem, nem értelmetlen a kérdés! csak nem ártana betartani a kreszt. Gondolom, ha elütnek a gyalogos-átkelőhelyen, akkor te is úgy gondolnád, hogy többet kellene erre figyelni!
2012. jún. 3. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!