Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége ha...

Kinek van elsőbbsége ha egysávos körforgalomból hajtok kifelé, de a kihajtó/behajtó ágon keresztül zebra és bicikliút van és a bicajosok le se szállnak csak tereknek át?

Figyelt kérdés
Nekem kell megállnom, bedugítva ezzel a körforgalmat és feltartva a többi körforgalomban haladót? Vagy a kihajtó ágnál nekem van elsőbbségem velük szemben a behajtó ágnál meg nekik(gyalogos, bicajos)?
2009. szept. 15. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a biciklisnek van elsőbbsége
2009. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
×tekernek..elírtam:)
2009. szept. 15. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jóérzésű autós akkor is megáll a zebra előtt (a kerékpárút zebrája előtt is), ha látja, hogy ott egyértelműen át akarnak kelni, amikor egyébként neki van elsőbbsége. Az autó nagy, erős, utasait jól védő jármű, pillanatok alatt ledolgozza azt a kis elvesztegetett időhátrányt, míg a biciklist nem védi semmi sem, ha véletlenül fellököd. Én igyekszem nekik mindig elsőbbséget adni.
2009. szept. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell elsőbbséget adnod. Annak a gyalogosnak, kerékpárúton szabályosan közlekedőnek van előnye a járművekkel szemben aki azon az úton halad át amelyikre a jármű rákanyarodik. Kivéve a kerékpárúton a kerékpárosnak akkor ha elsőbbségadás tábla a kerékpárútra másként rendelkezik.
2009. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A körforgalomból kijőve pontosan ugyanazok a szabályok vannak, mintha jobbra lefordulnál a mellékutcába, és ott van egy zebra, azaz el kell engedned a gyalogost. (Hogy változtatták-e vagy sem a KRESZT, de tervben volt, hogy ha zebránál a gyalogos láthatóan át akar menni, akkor el KELL engednie az autósnak.)
2009. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi.
2009. szept. 16. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!