Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldi állampolgár külföldi...

Woodoo001 kérdése:

Külföldi állampolgár külföldi rendszámú autót minden további nélkül vezethet/ használhat Magyarországon, ha az állandó lakhelye külföldi, azonban rendelkezik átmeneti lakhellyel/ tartózkodási engedéllyel Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van ebben jártassága? Ilyen esetben mit mondd a törvény? Köszönöm előre is!

2012. jún. 26. 15:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szia! Azóta nem foglalkoztam az üggyel, az az igazság, hogy nekem egyenlőre ezek csak "tervek", hogy ha a munkavállalás úgy sikerülne, akkor se legyen bajom belőle, ha ott használnám majd az autót Magyarországon. Annyi, hogy ismerősöm is megkérdezte (rendőröktől is) és amennyiben az állandó lakhelyedként/lakhelyetekként szlovák lakcím van feltüntetve, így jogosult vagy/vagytok szlovák autót vezetni...

A törvény része:

"A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti forgalomban részt venni, ha:

• rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal (közokirattal) igazolni tudja, vagy…”

Ehhez pedig elvileg nem is kell önkormányzati papír, hisz a személyiben (ami külföldi hatóság által kiállított igazolvány) fel van tüntetve az állandó lakcím...

Persze ezt azért még így se vedd készpénznek,de... Remélem segítettem!

2012. júl. 23. 02:15
 12/12 anonim ***** válasza:
Elmúlt már 4 év, mi lett a tervekkel? :)
2016. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!