Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kaphatok így jogsit?

Kaphatok így jogsit?

Figyelt kérdés
Nos a jobb kezemet nem tudom rendesen használni, tehát csak automata váltós autót tudnék vezetni. Lehetséges ilyen?
2009. júl. 8. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A pontos menetét nem ismerem, de nekem van egy ismerősőm, akinek hiányzik a jobb kézfeje, és ő is megkapta, úgyhogy van rá mód.
2009. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Van speciális képzés különböző sérült emberek számára, van kimondottan automataváltós képzés is:


[link]

2009. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Ha automata váltós autón tanulsz vezetni, a jogsid csak aut.váltósra lesz érvényes, tehát csak olyan autót vezethetsz később. De igen, kaphatsz.
2009. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ha esetleg műtéttel vagy egyéb más módszer folytán a kezem megjavulna lehetne a jogsit módosítani hogy automata váltósat is vezethessek?
2009. júl. 8. 11:08
 5/18 A kérdező kommentje:

Régen még rosszabb volt 2 évig jártunk masszőrköz és javult de anyagi okok miatt abba kellett hagyni.

Ha a TB támogatná a műtétet vagy összegyűjtenénk annyit amennyi kell akkor tudnám használni a kezem. Főleg csuklótájt van vele probléma.

2009. júl. 8. 11:09
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Egészséges kezű vezető is, ha egyszer megszokja az automataváltót, soha nem akar manuálissal vezetni, annyival jobb és kényelmesebb!
2009. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy akarok, de apukám kocsija nem automata váltós és ha lesz jogsim akkor se biztos hogy tudunk venni aut.váltós autót. Párom autója sem aut.váltós.
2009. júl. 8. 11:21
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kaphatsz jogsit, de korlátozásként benne lesz, hogy csak automata váltós autót vezethetsz. A legtöbb autósiskolában már van lehetőség automata váltós autón tanulni, viszont ha - ahogy írod - nem nagyon van esély arra, hogy automata váltós autót vegyetek, akkor nem értem, miért szeretnél jogsit.
2009. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hogy legyen...bocs de ez hülye kérdés és erre nem lehet választ adni....

Azért mert kicsit korlátozott vagyok bizonyos dolgokban szeretnék jogosítványt!

2009. júl. 8. 11:59
 10/18 A kérdező kommentje:
És nem azt írtam hogy soha nem lesz új autónk hanem kb. 2-3 éven belül tuti nem...
2009. júl. 8. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!