Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyibe fájna nekem megcsinál...

Mennyibe fájna nekem megcsinálni busza a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Melyik kategóriáju jogosítvány kell a buszhoz, és tényleg igaz, hogy nincs már rutin. Hány óra kb. (kressz+vezetés).

2012. jún. 28. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

ha 0-ról indulsz akkor húzós.

kell B kategória, szerintem 150ezerből kijön mostanság.

aztán kell C kategória, amit szerintem 200 körül lehet csak kihozni.

és csak akkor mehetsz D kategóriára, ami a busz, ami szintén nem lesz 200 alatt.

ha dolgozni akarsz PÁV2, meg személyszállítós GKI ami megint 100ezeren felül van.

nem olcsó mulatság, összességégbe szerintem 600-700ezerből ki lehet hozni.

de ha 0-ról indulsz akkor nehéz lesz, B-vel kell szerintem 1-2 év gyakorlat, ho ott biztos vagy, jól közlekedsz, akkor le tudod tenni a C-t, de azzal is kell vezetned, mert nem nagyon ismerek olyan buszsofőrt aki elötte nem teherautózott, vagy kamionozott, szinte egytől-egyig vezettek elötte. ugyhogy C-vel el kell menned dolgozni, mert nem valószínű hogy van nektek otthol teherautó.

aztán utána mehetsz szerintem D-re, ami már csak egy kis kiegészítés szerintem, mert ott már rutin sincs emlékem szerint, ott az utasszállításos dolgokat kell észbetartani(nincs erős fékezés, pont egyvonalba álj meg a buszmegállónál. stb.)

nem lesz egyszerű dolog, de meg lehet csinálni.

Sok sikert hozzá, kitartást, és jó gurulást

2012. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

B+C kell hozzá alapnak, ezek 300E környékén állnak meg (B ~130, C~170), maga D kategória 180-200E.


Itt van a leírás róla: [link]


A PÁV díja ~8500ft, plusz utazási költség, olyan 15-ben megáll. A GKI viszont 92E , de legalább gyorsan megvan.


Tehát olyan 6-700E ft, és mehetsz is buszsofőrnek.

2012. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen kb.6-700 körül megáll,és látom 92-es születésű vagy,betöltött 21 év kell a forgalmi vizsgához,na meg azért némi rutin se árt, 50 emberért felelsz!!!(egy ex-buszsofőr,aki előtte kamionozott a rutin végett)
2012. jún. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!