Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége? Két...

Kinek van elsőbbsége? Két autó egyszerre akar savot váltani a középső sávba.

Figyelt kérdés
Háromsávos útról van szó. Az egyik autó a külső, a másik a belső sávból akar sávot váltani a középső sávba úgy, hogy egymás mellett haladnak.
2012. júl. 7. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindíg amelyik a jobb oldalon halad.

Valószínű a jobbkézszabály mintájára alakították ki.

2012. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
jobb kéz szabály, aki jobbról van nekem annak van elsőbbsége. Tehát a külső sávban lévő marad a hellyén
2012. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ja elbaxtam, szóval a külső sávban lévő bejöhet, a belső sávban lévő marad a helyén
2012. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanúgy, mint amikor egy kétsávos úton mindkét oldalról útjavítás/szűkület van, ott is a jobb oldali megy először.
2012. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
A belső sávnak van elsőbbsége. Először is kezdjük ott, hogy az kap elsőbbséget, aki előbb (de nem szabályellenesen) elkezdi a manővert, magyarul kiteszi az indexet. Ha feltéetelezzük, hogy egyszerre teszik ki, akkor pedig a gyorsabb kocsit engedi a kresz, hiszen az nehezebben tud megállni. Jobbról előzni tilos, ami a többsávos útra is vonatkozik, tehát elvileg külső autó nem érhette be az elsőt, kivéve ha lámpa van, akkor viszont fizikailag irreális, hogy utána mind a kettő pont egyszerre induljon, ugyanolyan sebességgel, és egyszerre akarjon sávot váltani.
2012. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

5, neked van jogsid?


„A belső sávnak van elsőbbsége.”

Ilyen nincs a kreszben.


„Először is kezdjük ott, hogy az kap elsőbbséget, aki előbb (de nem szabályellenesen) elkezdi a manővert, magyarul kiteszi az indexet.”

(Sokan nem tudják, de az indexelés megkezdett manővernek számít.) Ezt sokan nem veszik figyelembe. Ezt helyesen írod.


„Ha feltéetelezzük, hogy egyszerre teszik ki, akkor pedig a gyorsabb kocsit engedi a kresz, hiszen az nehezebben tud megállni.”


Ezt kérlek a KRESZ idevágó szövegével támogasd meg! Lehetséges, hogy ez a prémium kategóriás kocsik szabálya, de kodifikálva hol van?


„Jobbról előzni tilos,”

Általában igen, vannak kivételek.


„ami a többsávos útra is vonatkozik,”

Erről ezt írja a KRESZ:

»Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.«

Tehát jobbról szabad előzni a leírt helyen.


„tehát elvileg külső autó nem érhette be az elsőt, kivéve ha lámpa van, akkor viszont fizikailag irreális, hogy utána mind a kettő pont egyszerre induljon, ugyanolyan sebességgel, és egyszerre akarjon sávot váltani.”

Ezt nem is értem, mi köze a kérdéshez.


Elemezgessük csak amit írsz. Előzésről szól, de a kérdésben közvetetten sincs előzésről szó. Sávváltás a kérdés tárgya.

A te elméleted szerint az ilyen útra felhajtó végig a külső sávban maradna, hiszen nem mehet beljebb. És akik bent vannak, hogyan kerültek a belső sávokba? Oda születtek?

2012. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5, neked ugye nincsen jogosítványod? Mert ha véletlenül van, marha gyorsan add le valahol. Ennyi ökörséget egy hozzászólásban már rég láttam... Fogalmad nincs a kreszről. Komolyan: menj el utánképzésre. Légyszi! Mindenki kedvéért.
2012. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Napkiraly ***** válasza:
0%
egyiknek sincs, nincs szabályozva,75ben még a párhuzamos közlekedést is tanulni kellett. Apropó,hardcore módban javaslom az 50-es évekbeli kreszt tanulmányozni, az állatok leesik
2012. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Napkiraly, engem érdekelne az az 50es évekbeli kresz :D

nagyapámtól örököltem egy 68ban kiadott kresz könyvet, abban is vannak érdekes dolgok. de az ennél régebbi meg még izgalmasabb lehet.

neten van róla valami?

2012. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Napkiraly ***** válasza:
52%
van egy rendőröknek kiadott '50-es évek közepéről származó kreszkönyvem, egyszer elolvastam,és döbbenet. Csak a sebességhatárok olyanok, hogy el sem hinné senki
2012. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!