Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen ütközés esetén ki a...

Egy ilyen ütközés esetén ki a hibás? 3 sávos út, a 2 szélső sávból egyszerre akar a középsőbe menni 2 autó.

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 11:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50-50
2009. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Így már én is jártam.Furcsa helyzet,néztünk egymásra mi is ,hogy most akkor ki is a gyogyó ? Szerintem ha baleset van ilyenből, akkor mindkettő hibás.
2009. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nincs jobbkéz-szabály?

Vagyis a jobb oldali autó mehetne először.

2009. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

11:51

és mégis melyik oldalról nézett jobb oldali? mert ez eléggé kétirányú, és nem igazán lehet megállapítani hogy melyik is a jobboldali..


nos, attól függ.. melyik autósé volt eredendően a középső sáv? (olyan nincs hogy egyik oldalon sincs a szaggatott vonal mellett záróvonal, legalább az egyiknél kell lennie, mert alapvetően csak az egyik irányba lenne 2 sávos az út amit adott esetben a szembejövő is használhat)

2009. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

A 11:51 vagyok.


Hja, én azt hittem, hogy 3 sáv megy egy irányba, és a két szélsőből akarnak egyszerre sávot váltani középre.


Szembejövő forgalom esetén: sztem egyértelműen jelölik, hogy a középső sáv kié. Legalábbis én még nem láttam útszakaszt, ahol ne így lett volna.

2009. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Egy irányba halad természetesen az a 3 sáv, amiről szó van. Autópályán van ilyen pl.
2009. okt. 30. 12:42
 7/27 anonim ***** válasza:
Nos van a jobbra tartás szabálya.Szerintem azahibás aki jobbrol érkezik.Nos velem is volt már ilyen de mindig résen vagoyk ilyenkor és figyelek ugyhogy eddig mindig elkerültem a csattanást.Egyszer volt apámmal akkor egy bmw-vel koccantunk dee párkarc lett és a bmw-s szart rá és apám is tehát mindenki ment maga útjára kb 2 perc múlva
2009. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

> Szerintem azahibás aki jobbrol érkezik.


Miért is? És ha a jobbról érkező szabályosan előzni akar egy előtte levőt?

2009. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Na igen.. Tehát elvileg jobbra tarts van. De ha ott vánszorog a külső sávban egy teherautó? Csak kikerülöd, nem? Az is szabályos :S
2009. okt. 30. 15:40
 10/27 anonim ***** válasza:
Sztem az másodrendű:SAvagy a f*sz tudja
2009. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!