Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A taxisok manapság egyáltalán...

A taxisok manapság egyáltalán nem tanulják meg az utcákat?

Figyelt kérdés
Olyan kiábrándító, hogy valahányszor beülök egy taxiba, mindig beírják a GPS-be a helyet. Régen, úgy tudom, tökéletesen működött a taxizás GPS nélkül is.
2012. júl. 14. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez van, a GPS elbutítja az embereket - de tény, hogy kényelmesebb.
2012. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig örülj, így van esélyed, hogy a legrövidebb/leggyorsabb útvonalon visz oda.
2012. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

BKV buszvezetőnél is láttam egyszer GPS-t.

Azért gondolom nem fogja azt mondani, hogy gyorsan mész...

2012. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Régen a taxisok sokat dolgoztak (sok fuvar egy műszakban), jobban gyakoroltak! A kezdők régen is megnézték a térképet, vagy megkérdezték a központot vagy az utast.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a GPS a leggyorsabb, vagy a legrövidebb útvonalra van-e beállítva!

2012. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a keleti és az örs között köztes célként be van állítva a Moszkva tér :)
2012. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem most is tudják nagyjából az utcákat. Viszont a GPS a házszámot is megmutatja, és nagyon nem mindegy, hogy Hungária krt 1 vagy 179 a cél. És azt meg ne menet közben kelljen keresgélni. Plusz te is tudod ellenőrizni, hogy nem két kört mentek-e a városban kétszerannyiért.
2012. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én pl nem Budapesten lakom, egyszer taxiztam és nem használt GPS-t. Bp-en marha sok utca van, ember legyen a talpán aki mindezt fejben tartja.
2012. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Londonban a mai napig meg kell tanulni az utcákat és vizsgázni kell belőlük, csak ugy lehet sárga taxis, úgy tudom.
2012. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

igen, londonban úgy van, külső kerületekkel kezdik, és a legprofibbak jutnak csak el a city részbe, de akkor már tudniuk kell az egészet.

de nem rossz dolog a gps, balatonpartra mentünk, nyaraló tulaja mondta itt kanyarodjunk erre-arra, ennyi km.

gps szinte egyenes uton ment, igaz volt benn egy-egy kis átkötő utca, de 200 méterrel rövidebb út, és gyorsabb is volt(lemértük a másik uton is)

2012. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Régen úgy tudom, fejben tartották.


"Addig örülj, így van esélyed, hogy a legrövidebb/leggyorsabb útvonalon visz oda."


Hát erre nem vennék mérget. Mi GPS-szel egyszer úgy elkerültünk egy alapvetően teljesen egyszerű útvonalról, aminek csak pár részletét nem ismertük, a halál f*szába, hogy az eredeti útvonal többszörösét tettük meg időben. A GPS néha elképesztő vargabetűket írat le a sofőrrel.

2012. júl. 14. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!